Maści zmniejszające objawy łuszczycy

Web developer i programista

Maści zmniejszające objawy łuszczycy

 

W ostatnim czasie coraz więcej osób boryka się z różnego rodzaju chorobami dermatologicznymi. Choć większość z nich jest całkowicie uleczalna to jednak są takie, których nie jesteśmy w stanie wyleczyć, a jedynie możemy zredukować jej objawy lub też wprowadzić ją w stan remisji, czyli wycofania objawów. Jedną z takich chorób jest łuszczyca, czyli zapalna choroba skóry, która objawia się nadmiernym złuszczaniem się naskórka, zaczerwienieniem, a także silnym świądem. Powoduje ogromny dyskomfort oraz kompleksy u osób, które się z nią borykają.

Maść konopna pomoże nam w łuszczycy

maść z konopi łagodząca łuszczycęWarto wiedzieć, że są jednak sposoby na zmniejszenie intensywności objawów łuszczycy. Podstawową czynnością jest regularne stosowanie odpowiednio dobranych maści. Jednymi z popularniejszych i bardziej skutecznych naści są te, które opierają się na bazie wyciągów z konopi siewnych. Okazuje się, że maść z konopi łagodząca łuszczycę bogata jest w substancje działające przede wszystkim przeciwzapalnie. Zmniejszają więc one intensywność zaczerwienienia oraz zbyt szybki proces łuszczenia się skóry. Dodatkowo zmniejszają również jej suchość, co sprawia, że nie odczuwamy tak silnego świądu. Jeśli chodzi o sam skład to tak jak wspomniałam opiera się on na wyciągach z konopi siewnych, a więc tych samych roślin, z których uzyskujemy medyczną marihuanę. Nic więc dziwnego, że tak silnie zmniejszają one objawy łuszczycy. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że możemy je wykorzystywać również w innych dolegliwościach skórnych, jak na przykład atopowym zapaleniu skóry, egzemach, czy tez trudno gojących się ranach. Jeśli chodzi o samą maść to może ona zawierać różne stężenie wyciągu, a w związku z tym będzie ona również wykazywać różną siłę działania. W zależności od intensywności naszych objawów możemy więc wybrać odpowiednią maść, która posłuży nam najlepiej. Istotne jest również regularne stosowanie maści, najlepiej na noc ze względu na jej tłustą konsystencję. Stosowanie jej również po ustąpieniu objawów może znacznie wydłużyć okres remisji choroby nawet do kilku lat, a więc naprawdę długo.

Sama maść ma tłustą konsystencję, dlatego też powinno się stosować ją na noc. Warto również robić sobie okluzje stosując dodatkowo gazy, czy też owijając posmarowane miejsce opatrunkami, które dodatkowo będą nasilały działanie maści i wchłanianie składników odżywczych. Zapewnią one również większe nawilżenie i natłuszczenie naszej skóry. Myślę, że każda osoba z łuszczycą powinna sięgnąć po taką maść i wypróbować jej działania na sobie.