Masywne, drewniane meble

Web developer i programista

Masywne, drewniane meble

Meble z drewna są niezwykle atrakcyjne nie tylko dla koneserów, ale praktycznie dla każdego, kto dobrze się czuje w pobliżu tego typu sprzętów. Producenci – aby nieco zaoszczędzić, ponieważ drewno jest z reguły bardzo drogie – wykonują płyty drewniane, jednak są one uzupełniane wiórami. To już nie jest lite drewno, a jedynie materiał, drewno przypominający. Nie każdy preferuje tego typu meble. I nie ma się co dziwić. Wszystko zależy od tego, gdzie taki mebel ma stać.

Lite drewno na masywne meble

stoły z litego drewnaMasywne meble są zazwyczaj zamawiane u producentów, posiadających odpowiedni materiał, potrzebny na ich wykonanie. W produkcji takich mebli nie używa się sklejki, czy płyty wiórowej. Tutaj wykorzystuje się jedynie prawdziwe drewno. Np tego typu stoły z litego drewna, czy inne meble stoją zazwyczaj w eleganckich gabinetach, ale także w gabinetach domowych. Jeśli ktoś ma na tyle duży dom, może wykorzystać któryś pokój i urządzić w nim wnętrze jedynie meblami z litego drewna. Samo wnętrze będzie trochę ciężkawe, jednak przecież o to chodzi w tego typu wykańczaniu odpowiedniego wnętrza. Lite drewno jest używane do wykonywania różnych przedmiotów, nie tylko mebli. Mogą to być np. rzeźby, które są nadzwyczaj urokliwe, ale także większe elementy, jak np. całe domy. Tutaj już buduje się je z bali. Jednak jest to lite drewno. Zanim wynaleziono płyty paździerzowe, drewno było używane praktycznie do wszystkiego. Produkowano zabawki z drewna, ale i to drewno służyło także do ogrzewania pomieszczeń, czy nawet dużych hal produkcyjnych. Dziś oczywiście nie wolno palić płytami paździerzowymi, ponieważ posiadają one w sobie klej, który jest szkodliwy dla środowiska. Z płyt produkuje się tanie meble, które jednak nie są tak trwałe, jak meble z litego drewna. Producent takich mebli stara się dostarczać na rynek stoły, krzesła, czy nawet całe meblościanki właśnie tylko z drewna, pomijając wykorzystanie produktów dużo tańszych, czyli np. płyt wiórowych. Cena za takie meble będzie większa, ale i ich trwałość znacznie wzrośnie. I o to chyba chodzi każdemu potencjalnemu klientowi, który odwiedza sklep meblowy.

Z litego drewna można oczywiście wykonywać stoły i jeszcze do kompletu np. taborety i stołki. Wszystko to może być doskonale wykończone. Np. rzeźbione poręcze, niezwykle atrakcyjne – również rzeźbione nogi stołu i stołków do kompletu. Gdyby tutaj zastosowano płyty, nie dałoby się wyrzeźbić detali takich mebli. Trzeba by było je doklejać. A to już niestety nie jest to, czego szuka koneser mebli z litego drewna.