Medycyna chińska dla początkujących

Web developer i programista

Medycyna chińska dla początkujących

Od zawsze interesowały mnie przeróżne alternatywne sposoby leczenia. Tym bardziej, że, chyba każdy to przyzna, medycyna nie jest nauką ścisłą. Za każdym razem, kiedy idę z dzieckiem, które ma infekcję do lekarza, słyszę inną diagnozę, mimo, że u poprzedniego lekarza byłam dwa dni temu. I oczywiście każdy z nich ma swój pomysł na leczenie dziecka, co oznacza, że każdy syropek zażywamy maksymalnie dnia, a potem wędrujemy do apteki po nowy. Dlatego daleko większe zaufanie mam do alternatywnych, naturalnych form leczenia.

Kurs medycyny chińskiej

medycyna chińska - kursA już najwięcej zaufania mam do samej siebie. Ponieważ bardzo mnie to interesuje, posiadłam już całkiem sporą wiedzę na temat różnych alternatywnych form leczenia, ponieważ jednak moje dzieci sporo chorują, a ja wciąż nie czuję się ekspertka, postanowiłam zapisać się na jakiś kurs medycyny alternatywnej, aby poczuć się pewniej w obszarze naturalnego leczenia. Ponieważ chyba najbardziej ze wszystkich przekonuje mnie medycyna chińska – kurs tej alternatywnej formy leczenia został moim pierwszym wyborem i właśnie na ten kurs postanowiłam się zapisać. Medycyna chińska ma już bardzo wiele setek lat i od tego całego, tak długiego czasu wciąż cieszy się ogromnym poważaniem i uważana jest za niezwykle skuteczną, a niektóre z jej metod już na stałe weszły do zachodniego kanonu leczenia (na przykład stawianie baniek, niegdyś w Polsce niezwykle popularne i obecnie przeżywające swój renesans). Medycyna chińska obejmuje szereg wielu bardzo skutecznych gałęzi, do  których zalicza się między innymi akupresura oraz akupunktura oraz wiele innych uważanych za bardzo skuteczne metod leczenia. A najbardziej przekonuje mnie do chińskiej medycyny fakt, że w Chinach lekarze podobna są wynagradzani nie za wyleczenie chorego, ale za utrzymanie zdrowej osoby w pełnym zdrowiu. I według mnie to jest właśnie najważniejsze -profilaktyka i tłumienie wszelkich chorób w zarodku. A taki kurs medycyny chińskiej na pewno przyda się wszystkim, nie tylko rodzicom wiecznie chorujących dzieci.

Medycyna chińska od wieków bardzo skutecznie leczy wiele dolegliwości i ogólnie jest uważana za bardzo dobrą alternatywę dla tradycyjnej, klasycznej medycyny. Ponieważ każdemu z nas przydarzają się czasem infekcje, na pewno każdemu przydałoby się ukończenie kursu tradycyjnej medycyny chińskiej. Pozwoliłoby to zapobiec wielu infekcjom albo zdusić je w zarodku. A może warto byłoby kupić komuś taki kurs w prezencie? Byłaby to z pewnością bardzo miła i przydatna niespodzianka.