Medycyna chińska dla początkujących

Medycyna chińska dla początkujących

Od zawsze interesowały mnie przeróżne alternatywne sposoby leczenia. Tym bardziej, że, chyba każdy to przyzna, medycyna nie jest nauką ścisłą. Za każdym razem, kiedy idę z dzieckiem, które ma infekcję do lekarza, słyszę inną diagnozę, mimo, że u poprzedniego lekarza byłam dwa dni temu. I oczywiście każdy z nich ma swój pomysł na leczenie dziecka, co oznacza, że każdy syropek zażywamy maksymalnie dnia, a potem wędrujemy do apteki po nowy. Dlatego daleko większe zaufanie mam do alternatywnych, naturalnych form leczenia.

Kurs medycyny chińskiej

medycyna chińska - kursA już najwięcej zaufania mam do samej siebie. Ponieważ bardzo mnie to interesuje, posiadłam już całkiem sporą wiedzę na temat różnych alternatywnych form leczenia, ponieważ jednak moje dzieci sporo chorują, a ja wciąż nie czuję się ekspertka, postanowiłam zapisać się na jakiś kurs medycyny alternatywnej, aby poczuć się pewniej w obszarze naturalnego leczenia. Ponieważ chyba najbardziej ze wszystkich przekonuje mnie medycyna chińska – kurs tej alternatywnej formy leczenia został moim pierwszym wyborem i właśnie na ten kurs postanowiłam się zapisać. Medycyna chińska ma już bardzo wiele setek lat i od tego całego, tak długiego czasu wciąż cieszy się ogromnym poważaniem i uważana jest za niezwykle skuteczną, a niektóre z jej metod już na stałe weszły do zachodniego kanonu leczenia (na przykład stawianie baniek, niegdyś w Polsce niezwykle popularne i obecnie przeżywające swój renesans). Medycyna chińska obejmuje szereg wielu bardzo skutecznych gałęzi, do  których zalicza się między innymi akupresura oraz akupunktura oraz wiele innych uważanych za bardzo skuteczne metod leczenia. A najbardziej przekonuje mnie do chińskiej medycyny fakt, że w Chinach lekarze podobna są wynagradzani nie za wyleczenie chorego, ale za utrzymanie zdrowej osoby w pełnym zdrowiu. I według mnie to jest właśnie najważniejsze -profilaktyka i tłumienie wszelkich chorób w zarodku. A taki kurs medycyny chińskiej na pewno przyda się wszystkim, nie tylko rodzicom wiecznie chorujących dzieci.

Medycyna chińska od wieków bardzo skutecznie leczy wiele dolegliwości i ogólnie jest uważana za bardzo dobrą alternatywę dla tradycyjnej, klasycznej medycyny. Ponieważ każdemu z nas przydarzają się czasem infekcje, na pewno każdemu przydałoby się ukończenie kursu tradycyjnej medycyny chińskiej. Pozwoliłoby to zapobiec wielu infekcjom albo zdusić je w zarodku. A może warto byłoby kupić komuś taki kurs w prezencie? Byłaby to z pewnością bardzo miła i przydatna niespodzianka.