Męski świat wśród okularów poprawiających postrzeganie kolorów

Męski świat wśród okularów poprawiających postrzeganie kolorów

Matka wynalazku stworzyła  okulary, które pozwolają okularnikom lepiej widzieć kolory. Zaskakujący patent potwierdza istnienie  okularów z taką funkcją. Pomimo iż proces ten nie działa we wszystkich sytuacjach i jest daleki od doskonałości takie okulary są dostępnym dziełem współczesnych naukowców. Nie rozróżnianie barw jest cechą dziedziczną, która dotyka około 8,5% populacji. Dotyczy zdecydowanej większości mężczyzn. Realnie około 8% mężczyzn dotyka trudności z rozróżnianiem barw i tylko 0,5% kobiet. Powodem takich sytuacji jest równowaga genetyczna znajdująca się w anomalii chromosomiu X.

Niezwykłe cechy barwnych okularach korekcyjnych dla mężczyn

barwne okulary korekcyjne - męskieOkulary są dziełem współczesnych naukowców i opracowania technologii z myślą o poprawie postrzegania kolorów przez osoby nie rozróżniające barw oraz dla komfortu mocniejszego i żywszego postrzegania jaskrawości widzenia. W zależności od rodzaju potrzeby nasycenia barw istnieją różne typy okularów. Według danych udostępnionych przez firmy optyczne okulary korekcyjne funkcjonują od kilku lat  i sprawdzają się przy poprawie percepcji u  80% osób niedowidzących. Ponadto badania dowodzą, że mogą poprawić percepcję kolorów o 30% zasięgu. Wszystko jest idealne ale technika zawsze może być ulepszona przy obiecującym pierwszym kroku. Cel całkowitego rozwiązania problemu tylko za pomocą  pary dobranych szkieł jest w zasięgu współczesnych możliwości. Dla rozróżnianiających barwy okulary są stylowym gadżetem do użytku wewnątrz jak i na zewnątrz pomieszczeń. Należy jednak podkreślić, że najlepsze rezultaty uzyskuje się zawsze w jasnym otoczeniu. Dzięki sportowej i eleganckiej estetyce barwne okulary korekcyjne – męskie wykonane są z dodatkiem unikalnej technologii filtrowania światła. Para okularów korekcyjnych jest również wyposażona w specjalną powłokę, która chroni oczy przed oślepianiem o każdej porze roku. Widok zza okularów jest ekscytujący zarówno gdy natura przybiera najpiękniejsze kolory, spotęgowane złotym światłem końca dnia jak i  podczas wspaniałych spektakli jesiennych barw,  zanim zanurzymy się w szarość zimy. Aby każdy mógł z tego skorzystać okulary są wyposażone w specjalne soczewki zdolne do precyzyjnego filtrowania długości fal na granicy widma czerwonego i zielonego. W rezultacie zwiększa się kontrast na siatkówce osób ze ślepotą barw, co poprawia ich odczuwanie kolorów, które wydają się im bardziej żywe.

Poza faktem wykazania, że odpowiednio dobrane okulary korekcyjne ​​mogą poprawić percepcję osób z daltonizmem, interesujące jest obserwowanie szybkości z jaką mózg nauczył się widzieć lub reinterpretować informacje dotyczące światła a tym samym kolorów nazywane plastycznością mózgu. Badanie tego mechanizmu adaptacyjnego można zatem wykorzystać do rehabilitacji percepcji wzrokowej. Z uwagi na to iż korekcja wad wzroku to dla wielu osób nie tylko mężczyzn sposób na zachowanie komfortu życia codziennego.