Moda na ocieplane kocyki minky

Web developer i programista

Moda na ocieplane kocyki minky

Ostatnio bardzo popularne wśród młodych mam stało się kupno wszelkich produktów wykonanych z materiału minky. Materiał minky to polar, który jest miękki lub pluszowa tkanina, która w całości jest wykonana z poliestru. Nazwa jego pochodzi z języka angielskiego i oznacza wytłoczone kropki. Można znaleźć także inne wzory.

Zakup miękkiego, ocieplanego kocyka minky

miękki kocyk minky ocieplanyMateriał ten jest właśnie miękki i delikatny a z jednej strony posiada wytłoczone właśnie kropki. Z materiału tego wykonuje się wiele akcesoriów. Na przykład miękki kocyk minky ocieplany, który sama ostatnio kupiłam jest wykonany z tego materiału. Materiał minky robi prawdziwą furorę wśród mam noworodków i niemowląt. Ciekawostką na jego temat jest fakt, że materiał ten produkuje tylko jedna firma pochodząca ze Stanów Zjednoczonych. Jest to sztuczna tkanina, ale mimo tego jest oddychająca. Jest bardzo miękka i delikatna w dotyku – przypomina aksamit. W Polsce popularnością cieszą się produkty wykonane z minky oraz bawełny, dzięki czemu są dwustronne. Miękki kocyk minky, który jest ocieplany i kupiłam go ostatnio jest bardzo delikatny. Wybrałam kolor błękitny a z drugiej strony na bawełnianym materiale są nadrukowane śliczne motylki na białym tle. Naprawdę jestem zachwycona, ponieważ nie dość, że kocyk jest miękki to i  jest naprawdę bardzo ciepły. Materiał minky jest nieszkodliwy. Świadczą o tym wyniku badań przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych oraz otrzymane certyfikaty gwarancji bezpieczeństwa. O materiał nie trzeba dbać w szczególny sposób. Wystarczy go prać w trzydziestu stopniach Celsjusza. Natomiast nie wolno go prasować, ale to akurat nie wpływa na wygląd materiału, ponieważ nie gniecie się on wcale. Cena nie jest zbyt wygórowana oraz nie odbiega od cen rynkowych pozostałych kocyków. Mój syn bardzo lubi bawić się metkami przed snem, dlatego też wybrałam dla niego miękki, ocieplany kocyk minky z sensorycznymi metkami. Na rynku jest dostępnych bardzo dużo wzorów i materiałów do których doczepione lub po prostu doszyte są różnego rodzaju akcesoria sensoryczne. W przypadku tego typu kocyków popularne są różnego rodzaju naszywki i metki. Radość mojego dziecka na ich widok była bezcenna.

Teraz, gdy zasypia nie musi szukać metek, które obracał zazwyczaj w paluszkach, w koszulce czy górze od piżamy. Teraz metki każdej wielkości ma wszyte w róg kocyka. Dzięki temu jego sen jest spokojniejszy. Śpi wygodnie i smacznie otulony mięciutkim kocykiem a ja w tym momencie mogę usiąść wygodnie z kawą i książką oraz chwilę odpocząć.