Mój salon kosmetyczny po kursie zarządzającym

Web developer i programista

Mój salon kosmetyczny po kursie zarządzającym

Kilka lat temu ukończyłam studia, które są szeroko związane z pielęgnacją twarzy, ciała. Nauczyłam się wykonywać specjalistyczne zabiegi, które poprawiały samopoczucie i urodę moich klientek. Po kilku latach pracy, postanowiłam zainwestować zarobione pieniądze i otworzyć coś własnego. Znalazłam odpowiedni lokal i po załatwieniu wszelkich spraw urzędowych, rozpoczęłam swoją własną działalność.

Lepsze zarządzanie salonami kosmetycznymi po kursach

kursy zarządzania salonem kosmetycznymKlientki, które do mnie przychodziły chciały przede wszystkim poprawić swoje samopoczucie, a ja byłam pewna swojego fachu i starałam się za każdym razem spełnić ich wszelkie oczekiwania względem urody, ale też i dobrego nastroju. Po kilku miesiącach postanowiłam zatrudnić dodatkową pomoc, która miała mi pomóc w organizacji pracy. Pracownica, którą przyjęłam okazał się być świetnym fachowcem, zatem mogłam sobie pozwolić na to, aby znaleźć czas na swoje własne, kolejne szkolenia. Postanowiłam skorzystać z oferty miejscowej szkoły i zapisać się na kursy zarządzania salonem kosmetycznym, gdyż w tej dziedzinie chciałam się podszkolić. Nie chciałam ograniczać się tylko do jednego kursu, ponieważ uznałam, że dodatkowa wiedza nigdy nie zaszkodzi i będzie to z pewnością duża korzyść dla mojego salonu. Na zajęciach nauczyłam się wielu przydatnych rzeczy. Potrafiłam sprawnie zarządzać moją firmą, nauczyłam się organizacji czasu pracy, rozliczania i podstaw księgowości. Potrafiłam planować przyszłe usługi, a także lepiej reklamować te, które już znalazły się w mojej ofercie. Nauczyłam się lepszego i bardziej profesjonalnego podejścia do klienta, byłam lepiej zaangażowana w pracę salonu. Stworzyłam system bazy danych i wykorzystałam potencjał mediów społecznościowych w komunikacji z klientkami, a ich obsługa stała się bardziej zrównoważona i funkcjonalna. Nowy system komunikacji, umiejętności menadżerskie oraz dostosowanie oferty do potrzeb klientek sprawił, że mój salon w krótkim czasie stał się niezwykle popularnym miejscem, w którym klientki miło spędzały czas, a usługi były na wysokim poziomie.

Organizując pracę mojej firmy, nauczyłam się wielu przydatnych rzeczy. Wszelkiego rodzaju szkolenia, które poprawiają umiejętności w naszej pracy są niezwykle potrzebne, ponieważ nasza branża jest dedykowana osobom, które chcą nie tylko poprawić swoją urodę, ale także czuć się komfortowo i przyjemnie w miejscu, w którym mają wykonywaną daną usługę. Cieszyłam się, że udało mi się spełnić te oczekiwania i dalej z dumą prowadziłam swoją firmę.