Montowanie trwałych tarcz hamulcowych od EBC

Web developer i programista

Montowanie trwałych tarcz hamulcowych od EBC

Na studiach wynajmowałem mieszkanie z moim dobrym znajomym. Jako że studiowaliśmy bardzo daleko od miejsca zamieszkania, w podróże między miastem nauki a miastem rodzinnym wybieraliśmy się razem, by zaoszczędzić. Naszym środkiem transportu był samochód mojego kolegi – z jednej strony już dosyć wysłużony, ale nadal w całkiem dobrej kondycji. Skoro od tego jednego auta zależało, czy będziemy mogli dostawać się w odpowiednie miejsca w odpowiedniej porze, to razem staraliśmy się o niego dbać. Mieliśmy jakąś podstawową wiedzę o autach i ich budowie, ale zawsze w razie problemu mieliśmy telefony do naszych ojców, którzy byli gotowi pomóc w każdej chwili.

Wymiana tarcz na trwałe produkty EBC

trwałe tarcze ebcPewnego dnia, gdy znajomy wrócił z uczelni, powiedział, że coś chyba nie tak jest z samochodem. Opowiedział, że przy hamowaniu zaczął słyszeć jakieś niepokojące piski. A do tego, wydaje mu się, że hamowanie jest dłuższe niż zazwyczaj. Obawiał się, że taki stan mógł się utrzymywać już dłużej, bo piszczenie w trakcie hamowania pojawiało się już wcześniej, ale nie był w stanie z pewnością stwierdzić, czy to odgłosy na pewno dochodziły z jego pojazdu. Teraz był już tego pewien. Biorąc pod uwagę, że często jeździmy do domu, czyli w dłuższą trasę, to kwestia odpowiednio działającego układu hamulcowego była bardzo ważna. Znajomy zadzwonił do taty i opowiedział o problemie. Okazało się, że jego ojciec wiedział, że trzeba niedługo wymienić tarcze hamulcowe i zapewnił, że to właśnie one są winne. Powiedział też, że zamówił trwałe tarcze EBC, które nam wyśle. My mamy już po prostu z nimi udać się do mechanika, by je nam wymieniono i byśmy mogli już bezpiecznie dalej jeździć. Tarcze dotarły do nas po kilku dniach, a do tego momentu stwierdziliśmy, że nie będziemy korzystać z samochodu, bo nie mieliśmy wiedzy, jak bardzo obecne tarcze hamulcowe były zużyte. Wtedy to umówiliśmy się z mechanikiem na wykonanie wymiany tarcz hamulcowych. Jako że ja w tym terminie nie mogłem jechać, to zająć miał się tym współlokator.

Gdy wrócił od mechanika poinformował, ze wszystko zostało zrobione tak jak powinno. Mechanik nawet zwrócił uwagę, że wybraliśmy bardzo dobre tarcze, które cechują się trwałością. Oczywiście to nie my je wybieraliśmy, ale pozostaje się cieszyć, że mamy teraz pewność iż cały układ hamulcowy działa sprawnie, co potwierdził mechanik. Tym samym zapewniliśmy sobie spokój na najbliższy czas. Mamy więc nadzieję, że więcej nieoczekiwanych usterek i problemów się u nas na razie nie pojawi.