Na czym można giąć profile?

Web developer i programista

Na czym można giąć profile?

Gięcie profili to bardzo ciekawy proces. Istnieją dwie metody, za pomocą których można w odpowiedni sposób wygiąć i zagiąć stalowy profil. Do najpopularniejszych należy metoda na zimno oraz również za pomocą indukcji. Obojętnie, na jaki sposób się zdecydujemy, warto przyjrzeć się obydwom szkołom gięcia stali.

Zakłady gnące profile z Poznania

gięcie Profili w poznaniuJak już było to wspomniane, gięcie profili w Poznaniu odbywa się na dwa różne sposoby. W pierwszym z nich wykorzystywane są trzy kule, które poprzez odpowiednią pracę sprawiają, że dany element wygina się we właściwym kierunku. Jedna z kul znajduje się na profilu, a dwie pod spodem. Podczas pracy wykorzystuje się ten fakt do podniesienia kuli położonej niżej. Ta, która dociska, nie pozwala profilowi uciec, tylko zmusza, by poddał się sile nacisku. Rolki odkształcające muszą leżeć na z góry założonej pozycji, by doszło do odpowiedniego zagięcia. Jeżeli odkształcenie będzie większe, profil stali będzie bardziej zgięty. Będzie to również oznaczało, że ma mniejszy promień. Gdy granica plastyczności zostanie przekroczona, stal zostanie utwardzona. Jest to bardzo ważne, bo jeżeli zaginany element nie byłby odpowiednio utwardzony w nowym kształcie, profil mógłby powracać do swojego dawnego wyglądu i cały zabieg zakończyłby się fiaskiem. Najczęściej przy gięciu zwraca się uwagę także na to, jak wygląda końcowa jego wersja. Estetyka wykonania jest równie ważna, co wygląd całej konstrukcji. Jeżeli osoba wykonująca zlecenie nie poleca tego typu sposobu na odgięcie stali, bo mogą powstać pofałdowania, warto się go posłuchać. Z kolei, metoda indukcyjna jest certyfikowana oznaczeniem CE dla pełnej identyfikowalności. Oznacza to, że zespół, który podejmuje się zadania wygięcia profilu według tej metody, będzie posługiwał się najlepszymi z najlepszych sprzętami i wiedzą fachowców, opartą na wieloletniej pracy w zawodzie. Gięcie indukcyjne jest także przeznaczone do konstrukcji stalowych, ale raczej do rur – rzadziej używa się go do innych produktów. Podczas odpowiedniego dopasowania zagięcia rur trzeba postawić na tę nowoczesną metodę, gdyż zapewnia ona precyzję i możliwość powtórzenia zadania o dowolną liczbę razy, w przypadku dużego zlecenia.

Od wyboru odpowiedniego sposobu zaginania stali zależy, czy będzie ona estetycznie i trwale odgięta. Jako że można wybierać pomiędzy wieloma różnymi rodzajami, warto śmiało przyjrzeć się każdemu sposobowi, by nie żałować, że nie spróbowało się innej metody. W Poznaniu można znaleźć firmy gnące profile za pomocą jednego i drugiego sposobu.