Na weekend biorę samochód z wypożyczalni

Web developer i programista

Na weekend biorę samochód z wypożyczalni

Mam trzydzieści parę lat i bardzo specyficzne podejście do kwestii posiadania własnego samochodu. Rzadko kiedy spotykam się ze zrozumieniem dla swojej teorii. Tym czasem ja uważam, że własny samochód to jedynie utrapienie i zupełnie zbędny luksus. Rozumiem, że jego posiadanie daje dzisiaj niezbędną do życia niezależność. Tylko, że ja nie mam auta a i tak czuję się komunikacyjnie niezależny. Bo są jeszcze inne środki transportu, które to umożliwiają. I są też wypożyczalnię, w których można sobie wybrać dowolny samochód na dowolny okres czasu.

Wypożyczenie auta po prostu się opłaci

wypożyczalnia aut w bielskuZ własnego doświadczenia mogę napisać, że korzystanie z usług wypożyczalni samochodów jest po prostu bardzo opłacalne. Pod względem finansowym jest to rozwiązanie, o którym złego słowa nie można powiedzieć. Bo co można powiedzieć o tym, że za niespełna osiemdziesiąt złotych mam samochód na całą dobę. Wynajęcie auta na weekend kosztuje mnie około dwustu złotych plus koszty paliwa oczywiście. Przecież to są niewielkie pieniądze, które przekładają się na ogromne korzyści. Samo kupno samochodu na własność jest takim kosztem, w ramach którego można wynająć samochód na jakieś dwieście weekendów. Biorąc pod uwagę, że samochodu potrzebuję raz na dwa tygodnie to mogę go wynajmować przez osiem lat w ramach tego co musiałbym zapłacić za kupienie samochodu. A teraz weźmy jeszcze pod uwagę koszty eksploatacji. Tutaj rocznie zaoszczędzamy kilka tysięcy złotych. Dlatego właśnie każda wypożyczalnia aut w Bielsku oferuje ciekawe rabaty i obniżki cen na oferowane przez siebie samochody. Chodzi o to, żeby przyciągnąć klienta i pokazać mu, że wypożyczanie samochodów po prostu się opłaci. Dlatego właśnie ja nawet nie planuję kupowania własnego samochodu. Nie ma to najmniejszego sensu, ponieważ jego kupowanie jest wydatkiem, który można zupełnie inaczej spożytkować. Dla mnie wynajęcie samochodu na weekend jest po prostu opłacalne. Mam do dyspozycji samochód zawsze wtedy gdy go potrzebuję. I płacę za to niewielkie pieniądze.

Mam prawo jazdy, ale nie mam swojego samochodu. Dla wielu osób jest to niezrozumiałe, ale dla mnie to nic innego jak zwykła oszczędność. Nie muszę wydawać pieniędzy na jednorazowy zakup samochodu. Musiałbym na to wydać tyle, że w zamian przez kilkanaście lat mogę wynajmować samochód zawsze wówczas kiedy tego potrzebuję. A przy okazji nie zanieczyszczam środowiska spalinami, bo często korzystam z ekologicznej komunikacji miejskiej. I tylko kiedy potrzebuję to wsiadam za cztery kółka wynajęte na niezbędny okres czasu.