Najlepsze klawiatury do komputera

Web developer i programista

Najlepsze klawiatury do komputera

Komputer stał się stałym elementem niemal każdego mieszkańca krajów rozwiniętych. W wielu przypadkach w mamy w domu kilka komputerów, a coraz częściej zdarza się, że rezygnujemy z tego powodu z posiadania telewizorów. Najwięcej jest oczywiście laptopów, ale jest spora ich przeciwników, ponieważ z uwagi na jego konstrukcję użytkując go dłuższy czas trudno jest utrzymywać ergonomiczną pozycję, wskutek czego garbimy się, mamy problemy z kręgosłupem, barkami i nadgarstkami. Dlatego coraz więcej osób dokupuje do laptopów dodatkowe monitory lub podkładki pozwalające trzymać ekran na linii oczu. Wymaga to jednak dokupienie również klawiatury.

Cechy dobrej klawiatury mechanicznej

polecane klawiatury mechaniczneOsoby przyzwyczajone do pracy na laptopie mają początkowo problem z przystosowaniem się do oddzielnej klawiatury. Najczęściej polecane klawiatury mechaniczne szybko jednak przekonują do siebie nawet największych przeciwników. Przede wszystkim kupując oddzielną klawiaturę możemy dostosować ją do naszych potrzeb, ponieważ ich wybór jest naprawdę imponujący. Na rynku dostępne są klawiatury zarówno o standardowym, prostokątnym kształcie, jak i klawiatury „falowane”. Wiele z nich wyposażonych jest też w podpórki pod nadgarstki, dzięki czemu nawet podczas długotrwałego użytkowania nie będziemy odczuwać bólu. Oczywiście możemy wybrać również odpowiadający nam, niestandardowy kolor klawiatury, chociaż niezmiennie najpopularniejsze są klawiatury czarne. Tak jak w przypadku większości dostępnych w dzisiejszych czasach sprzętów w sklepach dostępne są także wersje bezprzewodowe. W odróżnieniu od typowych klawiatur w laptopach, klawiatury mechaniczne możne zdecydowanie lepiej dostosować do potrzeb odbiorcy. Podstawową różnicą pomiędzy standardowymi klawiaturami jest posiadanie (lub nie) klawiszy numerycznych znajdujących się zwykle po prawej stronie. W przypadku klawiatur dla graczy ważne jest jednak również to, żeby na klawiaturze znalazły się klawisze multimedialne, czy podświetlenie RGB. Ważny jest też poziom głośności i wytrzymałość klawiatury, ponieważ emocje związane z rywalizacją graczy zwiększają ryzyko uszkodzenia sprzętu.

Wbrew pozorom sprzedaż klawiatur mechanicznych rośnie. Duży wybór i możliwość dopasowania parametrów klawiatury do potrzeb klientów sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na zakup tego rodzaju sprzętu pomimo posiadania laptopa. Wpływ na to ma również coraz większa świadomość prawidłowej postawy podczas pracy przed komputerem nie tylko wśród pracowników, ale też pracodawców. Dzięki temu z klawiatur mechanicznych korzystają już nie tylko uczniowie w szkołach, ale też zapaleni gracze oraz coraz więcej pracowników biurowych, których pracodawcy wyposażają w akcesoria poprawiające ich komfort pracy przed komputerem jak dodatkowe monitory, czy właśnie w komfortowe klawiatury.