Najlepsze środki do prania tapicerki!

Web developer i programista

Najlepsze środki do prania tapicerki!

 

Szeroka gama środków jest niezbędna do zapewnienia właściwej jakości czyszczenia. Za każdym razem wybór odpowiednich preparatów jest kompromisem pomiędzy stopniem zabrudzeń (im więcej trudnych plam, tym silniejszych trzeba użyć środków), a rodzajem włókien (tkaniny naturalne wymagają stosowania łagodniejszych preparatów niż wykładziny i obicia wykonane z materiałów syntetycznych i sztucznych).

Czym pierzemy tapicerkę?

środki do prania tapicerkiW dużym uproszczeniu środki do prania tapicerki, z których korzystamy podczas czyszczenia tapicerki jak również dywanów możemy podzielić na trzy główne grupy: odplamiacze to silne środki do stosowania miejscowego, w celu wywabienia najtrudniejszych plam. W tej grupie występuje największa specjalizacja, oprócz odplamiaczy „ogólnego przeznaczenia” dostępne są również środki przeznaczone do usuwania różnego typu plam (np. z spożywczych, krwi, moczu). Są to środki o bardzo silnym działaniu powodujące ryzyko wystąpienia odbarwień, dlatego przed ich zastosowaniem konieczne jest wykonanie testu stabilności koloru na niewidocznej części tkaniny. Środki do prania (płukania) ekstrakcyjnego. Rozcieńczane z wodą w trakcie przygotowania płynu na potrzeby ostatniego etapu prania. Wbrew obiegowej opinii w małym stopniu działają na brud ze względu na to, że działają bardzo krótko a ich główną rolą jest neutralizacja środków użytych na wcześniejszych etapach czyszczenia. Część łagodnych środków, o odczynie ph lekko kwasowym może być (w zależności od stężenia) stosowana zarówno jako prepspray jak i środek do prania a także prepspray – zadaniem prepspray’u jest wstępne rozpuszczanie brudu przed praniem dywanu lub kanapy odkurzaczem piorącym. W procesie prania (a właściwie płukania) wodnego czas działania środków czyszczących jest bardzo krótki (urządzenie natryskuje i od razu odsysa płyn wykorzystywany do prania), w trakcie profesjonalnego czyszczenia dywanów, wykładzin, kanap, narożników, foteli czy krzeseł ważne jest wykonanie prania wstępnego.

W „warsztacie” profesjonalisty musi znajdować się cała gama różnych płynów i proszków do czyszczenia dywanów i tapicerki. Z perspektywy Klienta kluczowe jest powierzenie czyszczenia fachowcom, którzy rozumieją działanie różnego rodzaju środków i potrafią je właściwie zastosować. Wszystkie preparaty, z których korzystamy opatrzone są adnotacją, iż są to produkty przeznaczone do zastosowań profesjonalnych. Ich wykorzystanie wymaga wiedzy na temat zasad ich stosowania oraz specjalistycznych urządzeń do prania ekstrakcyjnego.