Najlepsze zabawki dla 3 latka

Web developer i programista

Najlepsze zabawki dla 3 latka

Wychowywanie dziecka jest bez wątpienia jednym z najcięższych, ale też najwspanialszych zadań jakie mogą mieć rodzice. Kształtowanie małego człowieka zaczyna się już od pierwszych dni jego życia. Najpierw przez zabawę maluch uczy się nowych rzeczy, a kiedy pójdzie to szkoły, to zabawki zamieni na książki i zeszyty. Wychowywanie dziecka, to przede wszystkim edukacja przez zabawę, ponieważ maluchy uczą się niepostrzeżenie. 

Czym się bawią trzylatki?

zabawki dla 3 latkaOdwiedzając pokój każdego malucha, z pewnością znajdziemy w nim mnóstwo zabawek, przytulanek i książeczek. Pierwsze zabawki dzieci dostają już w wieku kilku miesięcy i są one bardzo proste. Może to być grzechotka, szeleszcząca maskotka, lub gryzak w kształcie kotka. Im dziecko jest starsze, tym bardziej skomplikowane zabawki są w zasięgu jego zdolności, więc należy je sukcesywnie wymieniać. W wieku trzech lat dziecko potrafi już sprawnie się poruszać, operować rękoma i może się komunikować. Dziecko w tym wieku potrafi już przez dłuższy czas skupić swoją uwagę na jednej czynności, więc można z powodzeniem kupować zabawki dla 3 latka, które wymagają wykonania ciągu czynności. Doskonałą zabawką są klocki, które nie muszą już być duże i gumowe, ponieważ maluch nie wsadza ich już do buzi. Klocki świetnie rozwijają wyobraźnię, twórcze myślenie i planowanie, a właśnie tego potrzebuje każdy trzylatek. Dla dziewczynek świetną zabawką jest kuchnia wyposażona we wszystkie niezbędne sprzęty, ponieważ dzieci chętnie naśladują swoich rodziców i bawią się w czynności wykonywane przez nich. Dla chłopców natomiast może to być mały warsztat z plastikowymi narzędziami i wiertarką na baterie. Także konik na biegunach będzie trafionym pomysłem dla dziecka w wieku około trzech lat, bo jest ono na tyle duże, że może samodzielnie na niego wsiadać. Oczywiście poza zabawkami rozrywkowymi, potrzebne są w tym wieku zabawki edukacyjne, które będą rozwijały logiczne myślenie, umiejętność liczenia, czy poznawania nowych słów w różnych językach. 

Dzieci są jak gąbki, które chłoną wszystko co się do nich mówi. Zabawki są dla nich przedmiotem służącym do poznawania świata i praw nim rządzących. Dla bezpieczeństwa dzieci, rodzice powinni im dawać zabawki dostosowane do ich wieku, dlatego też na każdym produkcie producent umieszcza informacje dotyczącą wieku od jakiego może się nim bawić dziecko. Trzylatek jest na tyle sprawny, że może jeździć na rowerku biegowym, czy na hulajnodze, ale jest też w stanie budować wszelkie konstrukcje z klocków, czy skakać na skoczkach po mieszkaniu.