Najnowocześniejsze panele do elektrowni słonecznej

Web developer i programista

Najnowocześniejsze panele do elektrowni słonecznej

Instalacja jaka funkcjonowała w naszym zakładzie od przeszło dziesięciu lat należała w swoim czasie do najbardziej zaawansowanych i nowoczesnych elektrowni fotowoltaicznych w kraju. Obecnie nie była jednak tak nowoczesna jak byśmy chcieli, a w miarę rozwoju technologii fotowoltaicznej pojawiło się mnóstwo urządzeń które prześcigały wydajnością i nowoczesnością nasz sprzęt. Zapadła więc decyzja o modernizacji elektrowni, gdyż zapotrzebowanie na energię elektryczną w zakładzie ciągle rosło.

Najnowocześniejsze urządzenia fotowoltaiczne do zakładu pracy

nowoczesne panele fotowoltaiczne toruńNajbardziej przestarzałym elementem naszej zakładowej instalacji były panele słoneczne. Były to panele drugiej generacji, które w momencie montowania w elektrowni należały do najwydajniejszych paneli w użyciu, aczkolwiek obecnie bardzo odstawały od standardu, i generowały niewielkie ilości energii, w porównaniu z bardziej nowoczesnymi i zaawansowanymi panelami, które od niedawna zaczęły pojawiać się na rynku. Zaczęły się również pokazywać efekty zużycia, oraz wszystkie problemy z nimi związane, dlatego panele postanowiliśmy wymienić w pierwszej kolejności, nawet przed zamianą wszystkich pozostałych podzespołów. Potrzebne nam więc były panele fotowoltaiczne nie tylko mające wystarczająco wysoką wydajność, ale również kompatybilność, gdyż jak wiadomo, nie wszystkie urządzenia są zgodne ze starymi infrastrukturami. W naszej okolicy tylko jeden producent sprzedawał nowoczesne panele fotowoltaiczne Toruń miał autoryzowanych sprzedawców owego producenta, gdzie można było zaopatrzyć się w najnowocześniejsze i najlepsze panele do elektrowni fotowoltaicznych, jakie można było dostać w sprzedaży. W ofercie znajdowały się najróżniejsze urządzenia, od paneli przeznaczonych do prywatnych domów, a z tego powodu mających mniejszą powierzchnię, po masywne przemysłowe panele, wymagające montażu na pylonach i wysięgnikach. Te ostatnie idealnie nadawały się do naszych potrzeb, a zwłaszcza odmiany z matrycami ciekłokrystalicznymi i antystatyczną, wzmocnioną powierzchnią.

Mogły one bowiem pracować przez bardzo długi czas bez konserwacji, a z racji iż nie były podatne na osadzanie się kurzu na powierzchni, nie ulegały spadkom generacji prądu w taki sposób, w jaki było to często w panelach poprzednich generacji. Wytrzymała, odporna na zarysowania i uszkodzenia powierzchnia zapobiegała natomiast możliwości trwałego uszkodzenia panelu i zmniejszenia jego wydajności. Co więcej, panele te doskonale współpracowały ze starymi infrastrukturami.