Naturalna henna od Khadi

Web developer i programista

Naturalna henna od Khadi

 

Wśród wielu różnych preparatów wpisujących się w kategorię kosmetyków, henna jest specyfikiem, o którym każdy z nas przynajmniej raz w życiu słyszał. Przede wszystkim kojarzymy hennę z tatuażami wykonywanymi przy jej wykorzystaniu, a także z przyciemnianiem brwi i rzęs przy jej pomocy. Jest to jednak zaledwie ułamek możliwości, jakie daje nam henna i jej regularne stosowanie.

Możliwości henny Khadi

henna khadiPo pierwsze, należy zaznaczyć, że na rynku znajdziemy hennę dostarczaną przez wielu producentów. Musimy mieć świadomość, że chociaż henna jest produktem naturalnym, wśród produktów wytwarzanych przez różne firmy znajdziemy produkty o różnej jakości. Jednym z lepszych produktów na rynku jest henna Khadi. Khadi to firma, która dostarcza na rynek różnego typu kosmetyki naturalne, chociaż większość jej produktów opiera się na właściwościach związanych z henną. Na bazie henny Khadi tworzy naturalne farby do włosów, które nie tylko nie uszkadzają struktury włosa, ale dodatkowo bardzo często korzystnie wpływają na kondycję włosów i ich wygląd. Henna działa bowiem nie tylko jako substancja zdolna do zmiany koloru włosów, ale również jako środek nawilżający i odżywiający włosy. Dzięki temu może okazać się, że nasze włosy po dokonaniu farbowania przy pomocy farby na bazie henny, będą cechowały się lepszym wyglądem niż przed zastosowaniem farby. Efekt tego typu jest najczęściej niemożliwy przy stosowaniu farb chemicznych. Dodatkowo, jeśli stosujemy farby, które swoim składem bazują na hennie, możemy uzyskać różne kolory włosów o wyjątkowo naturalnym wyglądzie. Jeśli interesuje nas pofarbowanie włosów na kolor rudy, bez większego problemu znajdziemy farbę, która pozwoli nam uzyskać odpowiedni kolor. Dodatkowo, jeśli odpowiednio zrealizujemy proces zaaplikowania farby na nasze włosy i potrzymamy ją na włosach przez określony czas, będziemy mogli otrzymać bardziej lub też mniej wyrazisty kolor. Dzięki temu możliwe jest pofarbowanie włosów dokładnie na taki odcień, na jakim nam zależy, taki, który najlepiej pasuje do naszej urody, a często również do naszego charakteru.

Dodatkowo, kosmetyki koloryzujące na bazie henny są całkowicie bezpieczne, dzięki czemu bez żadnego problemu mogą być stosowane przez kobiety w ciąży, które zasadniczo – ze względu na substancje chemiczne – powinny powstrzymywać się od farbowania włosów. Kosmetyki na bazie henny nie tylko nie zawierają niebezpiecznych substancji chemicznych, ale również w żaden sposób nie uczulają. Są to produkty w pełni antyalergiczne.