Niezwykle ważne zabezpieczenie wykopu

Web developer i programista

Niezwykle ważne zabezpieczenie wykopu

W mojej firmie bezpieczeństwo stoi bezwzględnie na pierwszym poziomie, dlatego też zawsze zajmujemy się najpierw nim, potem w następnej kolejności są inne kwestie. Ważne jest zarówno bezpieczeństwo pracowników, jak i samej, wykonywanej w takim miejscu pracy. Uszkodzenie miejsca budowy może okazać się bardzo kosztowne i wydłużyć czas realizacji takiej inwestycji, co oczywiście działa na niekorzyść firmy.

Profesjonalne zabezpieczenie wykopu budowlanego

zabezpieczenie wykopówSpecjalizacją naszej firmy jest zabezpieczanie wszelkiego rodzaju wykopów, nawet w najtrudniejszych warunkach. Wykonujemy to na zlecenie różnego rodzaju firm budowlanych, kanalizacyjnych i tym podobnych przedsiębiorstw, które okazjonalnie muszą wykonać różnego rodzaju wykopy umożliwiające wykonanie przez nich prac w tym konkretnym miejscu. Zabezpieczenie wykopów wiążę się z całą masą, różnego rodzaju kwestii jakie należy spełnić aby całość była bezpieczna dla wszystkich pracowników i sprzętu znajdującego się wewnątrz. Oczywiście nim większy i głębszy wykop tym większe jest zagrożenie. Wszystkie tego typu miejsca wymagają właściwych rozwiązań umożliwiających swobodne funkcjonowanie w takiej przestrzeni bez żadnych zmartwień o bezpieczeństwo w takim sektorze. Do zabezpieczenia wykopów wykorzystujemy specjalne wyposażenie, które jest do tego przeznaczone. Najczęściej korzystamy ze wszelkiego rodzaju szalunków budowlanych. Są to konstrukcje występujące w różnych postaciach. Najczęściej jest to po prostu gruby kawałek drewna umieszczony na metalowym stelażu. Tego typu szalunek montowany jest w ziemi na zasadzie jego wbicia lub przymocowania za pomocą specjalnych kotew. Wszystko zależy od jego rodzaju. Szalunki posiadające więcej niż jedną ścianę najczęściej wciska się w miejsce, które mają zabezpieczać, a ze względu na wypełnienie przestrzeni, utrzymują one same siebie z pomocą naporu ziemi. Taka konstrukcja usztywniania jest przez odpowiednie rozpory umieszczone pomiędzy ścianami. Najczęściej są one wykonane z wysoce statycznej stali, dzięki czemu całość konstrukcji jest bardzo odporna na napory o nawet bardzo wysokiej sile.

Szalunki to zdecydowanie najczęściej wykorzystywany sprzęt przy zabezpieczaniu wykopów. Są one przede wszystkim bardzo solidne i sprawdzają się dosłownie w każdych warunkach. Ich montaż także jest bardzo prosty i nie wymaga on jakiegoś specjalistycznego sprzętu. Dlatego też wykorzystywanie ich w naszej firmie jest absolutną podstawą. Posiadamy ich bardzo duża ilość, dlatego też jesteśmy w stanie pokryć nawet największe wykopy.