Noclegi nad Pojezierzem Lubuskim

Web developer i programista

Noclegi nad Pojezierzem Lubuskim

 

Większość nas stając przed wyborem wyjazdu na wakacje, postanawia wyjechać w góry lub nad morze. Jeżeli chodzi o morze to jednak wiele uzależnione jest od warunków atmosferycznych. Przy zimnych i nieprzyjemnych przygodach wypad nad morze czy opalanie się jest często niemożliwe. Góry za to przy trudnych warunkach pogodowych są niezwykle niebezpieczne. Idealnym rozwiązaniem wydaje się być wyjazd nad jezioro. Oprócz Mazur i Kaszub, najbardziej znanymi jeziorami jest Pojezierze Lubuskie.

Nad które jezioro warto się wybrać?

pokoje nad jeziorem lubuskieNa wstępie warto powiedzieć, które jezioro wybrać jeżeli chodzi o Pojezierze Lubuskie a jest ich ponad 600. Do tytułu krainy tysiąca jezior troszkę brakuje, niemniej jest to naprawdę ciekawa liczba. Jednym z najbardziej znanych jezior jest Jezioro Goszcza. Jest to akwen morenowy, położony na zachodnich obrzeżach Lubrzy. Co ciekawe, wstęp na jego plaże jest całkowicie bezpłatny, a organizatorzy chwalą się dopiero co wyremontowanym pomostem. Nie powinniśmy mieć większych problemów z parkowaniem swojego samochodu, ponieważ parking jest naprawdę pojemny, również dojazd nie jest trudny, ponieważ drogi zostały specjalnie do niego wyremontowane. Jezioro to znane jest przez swoją błękitną, czystą, wręcz przezroczystą wodę oraz zadbaną ciekawie usytuowaną plaże. Jest to Akwen o powierzchni 48 hektarów a więc  nie jest największych rozmiarów. Łączy on się jednak z innymi jeziorami. Kanałem można dotrzeć z niego zarówno do jeziora Niesłysz jak i jeziora Paklicko Wielkie. Na północnym krańcu jeziora znajduje się zaniedbany pomost oraz kąpielisko dawnego ośrodka Uniwersytetu Zielonogórskiego. Wokół jeziora wytyczony został szlak rowerowy, który cieszy się duża popularnością wśród turystów. Znajdują się również domki mieszkalne, które są do wynajęcia. W celu zakwaterowania się w tych domkach najlepiej jest wpisać w przeglądarkę frazę o treści: pokoje nad jeziorem Lubuskie. Niestety żeby móc zarezerwować sobie pokój, należy zadzwonić ze sporym wyprzedzeniem.

Większość ludzi, która już raz przyjedzie nad jezioro Goszcza, postanawia powtórzyć swoją wycieczkę w kolejnych latach i rezerwacje domków są czasami nawet kilkuletnie. Nie jest to oczywiście jedyne jezioro godne polecenia na Pojezierzu Lubuskim. Kolejnym takim jeziorem jest na przykład jezioro Gryżyńskie, jezioro Nierzym czy jezioro Reczynek. Do wszystkich tych jezior zjeżdżają się turyści z całej Polski, żeby poczuć spokój a zarazem dziki klimat Pojezierza Lubuskiego. Warto jest jednak zabrać ze sobą na taką wycieczkę preparat owadobójczy.