Nowoczesna podłoga sportowa

Web developer i programista

Nowoczesna podłoga sportowa

 

Lokalna szkoła, po raz pierwszy odkąd ktokolwiek z nas pamiętał, została wreszcie wyremontowana i zmodernizowana porządnie, wreszcie zaczynając przypominać nowoczesną placówkę na poziomie. Zwłaszcza obiekty sportowe należące do szkoły wymagały takiego remontu, gdyż były w opłakanym stanie i nieszczególnie nadawały się do użytku podczas zajęć. Jako że byliśmy jedną z najbardziej aktywnych drużyn sportowych w okolicy, prowadząc w owych obiektach lekcje szermierki, poproszono nas o wybór najlepszej nawierzchni do sal.

Drewniane podłogi do obiektów sportowych

nowoczesne podłogi sportowe drewnianeSale te miały służyć przede wszystkim do normalnych zajęć szkolnych, więc podłoga była narażona na bardzo duże obciążenie i równie duże zużycie. Przy takim trybie zajęć, podłogi z tworzyw sztucznych odpadały od razu, gdyż były one świetne do obiektów używanych okazjonalnie, choć przy bardziej intensywnym użytkowaniu szybko się zużywały i uszkadzały. Zamiast takich nawierzchni, poleciliśmy więc nowoczesne podłogi sportowe drewniane, bardzo podobne do podłóg używanych od wielu lat w salach gimnastycznych. Takie podłoża były przede wszystkim trwałe, gdyż drewno bardzo dobrze tłumiło uderzenia nawet z dużą siłą, i nie miało tendencji do uszkadzania się w trakcie zajęć w taki sposób, jak miało to miejsce z podłogami z tworzywa sztucznego. Drewniane podłogi były również o wiele bardziej atrakcyjne wizualnie, i po odpowiednio dobrym ich położeniu, mogły być wykorzystywane całymi latami bez konieczności dokonywania remontów. Wybrana przez nas podłoga była przeznaczona do sal ogólnego użytku i należała do nawierzchni stosunkowo tanich, więc bez trudu mieściła się w budżecie szkoły, przeznaczonym na modernizację obiektów sportowych. Nie była ona tak śliska jak nawierzchnie z tworzywa sztucznego, dzięki czemu lepiej nadawała się do zajęć szkolnych, gdyż na takiej nawierzchni ryzyko utraty równowagi i poślizgów było bardzo niewielkie.

Oczywiście, drewniane podłogi wymagały dość dużego nakładu pracy i dokładności, by dobrze spełniać swoje zadanie, dlatego były lepszym wyborem podłoża do położenia w trakcie trwania remontu sali sportowej, gdzie została wylana nowa podłoga. Po położeniu nawierzchni, należało również odczekać dzień by klej mógł dobrze spoić drewno z podłożem, choć później można było bez przeszkód zacząć użytkować pomieszczenie, gdyż kleje służące do montażu podłóg były bardzo mocne, wytrzymując równie duże obciążenia co podłoga. Po wyczyszczeniu nawierzchni i jej wypolerowaniu, mogła być od razu przeznaczona do zajęć.