Nowoczesna wentylacja z odzyskiem ciepła

Web developer i programista

Nowoczesna wentylacja z odzyskiem ciepła

Mieszkamy w dość starym domu, dlatego też sezony grzewcze są dla nas dość trudnym okresem w ciągu trwania roku. Staramy się je jak najlepiej przetrzymać, tak aby nie nadwyrężać naszego budżetu, jednak jest to i tak dość problematyczne. Ogrzewanie każdego roku pochłania ogromną ilość funduszy, dlatego też praktycznie każdego roku jesteśmy stratni. Teraz postanowiłem coś z tym zrobić, dlatego też wezwałem na miejsce eksperta z tej dziedziny.

Instalacja nowego systemu wentylacyjnego

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepłaSpecjalista stwierdził że problemem nie jest nagrzanie naszego domu, a utrzymanie w nim ciepła na odpowiednim poziomie. Dlatego też konieczne było wykorzystanie specjalnych rozwiązań, które umożliwiłyby wydajniejsze jego magazynowanie. Przede wszystkim konieczna była zmiana systemu wentylacyjnego. Dotychczas wykorzystywaliśmy wentylację grawitacyjną, która powodowała ogromne straty ciepła i po prostu wychładzała dom zimą, co było bardzo nie na naszą rękę. Po remoncie miała zostać zainstalowana wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, która umożliwi zaoszczędzenie sporej ilości funduszy przy każdym sezonie grzewczym. Odzysk ciepła umożliwia odzyskiwanie ciepła zgromadzonego w powietrzu już nagrzanym i wyrzucanym z budynku. Dzięki czemu straty ciepła zminimalizowane są praktycznie do zera, co znacznie wpływa na zmniejszenie kosztów ogrzewania, a szczególnie widoczne jest to w podsumowaniu długoterminowym. Wentylacja mechaniczna działa za pomocą pomp i wiatraków, które odpowiadają za przemieszczanie powietrza wewnątrz budynku w którym jest ona zainstalowana. Dlatego też nie jest konieczne otwieranie okien w żadnym czasie roku. Dzięki temu możliwe jest ciągłe posiadanie czystego powietrza według domu, gdyż rekuperator pobierający powietrze z zewnątrz posiada specjalne filtry cząsteczek, dzięki którym powietrze dostające się do wnętrza budynku jest zawsze czyste i pozbawione zanieczyszczeń pochodzących z dzisiejszego środowiska. Znacznie zwiększa to komfort zamieszkiwania takiego miejsca i wpływa pozytywnie na stan zdrowia wszystkich jego domowników, dzięki czemu jest to rozwiązanie bardzo dobre.

Zainstalowanie systemu wentylacji mechanicznej było dla nas bardzo dużym krokiem w przyszłość, dlatego też jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że go wykonaliśmy. Nasze wydatki związane z ogrzewaniem znacznie zmalały i jesteśmy w stanie nawet przyoszczędzić w sezonie grzewczym. Dlatego też bardzo chwalimy sobie wentylację mechaniczną z którą zdecydowanie lepiej się nam mieszka i funkcjonuje każdego dnia.