Nowoczesne monitory od LG

Web developer i programista

Nowoczesne monitory od LG

Monitory z zakrzywioną matrycą ekranu stawały się w ostatnich latach coraz bardziej popularne, choć wcale nie odstawały cenowo od swoich standardowych odpowiedników. Mimo to, miały one wiele zalet których nie posiadały tradycyjne płaskie monitory, spisując się świetnie zwłaszcza w gamingu i podczas oglądania filmów. W szczególności monitory o dużej przekątnej i dużej rozdzielczości zyskiwały wiele przez zastosowanie zaokrąglonej matrycy, stając się o wiele wygodniejszymi w użyciu.

Monitory od LG o zaokrąglonej matrycy

monitory lg zakrzywioneMonitory o dużej przekątnej często były niewygodne w użyciu, gdyż ich brzegi położone były w polu widzenia oka pod niewygodnym kątem w taki sposób, iż kolory często przechodziły w negatyw, a obraz ulegał rozlaniu. Efekt ten był szczególnie widoczny w monitorach panoramicznych podczas używania ich z niewielkich odległości. Monitory o zaokrąglonej matrycy całkowicie usuwały ten mankament, pozwalając na oglądanie obrazu pod dowolnym kątem z taką samą jakością. Była to cecha przydatna przede wszystkim graczom, których mogło rozpraszać nagłe rozmycie obrazu podczas intensywnych rozgrywek. Spośród wszystkich zaokrąglonych monitorów, jednymi z najczęściej wybieranych były monitory LG zakrzywione. LG miało od dawna bardzo dobrą opinię wśród graczy, wydając monitory wysokiej jakości i dobrej rozdzielczości, o osiągach zdecydowanie nadających się do gamingu, a jednocześnie bardzo przystępnych cenowo. Monitory o zakrzywionej matrycy produkcji LG posiadały wszystkie zalety swoich tradycyjnych odpowiedników, takie jak regulowaną częstotliwość odświeżania ekranu oraz automatyczny system regulacji jasności, a jednocześnie wyróżniały się o wiele większą wygodą podczas używania ich nawet przez długi czas. Konkurencyjna cena była tutaj jednak dość zwodnicza, gdyż monitory te miały osiągi porównywalne z modelami od profesjonalnych firm gamingowych, bardzo niski czas reakcji i nieduże jak na takie urządzenie zużycie energii, a jednocześnie bardzo dużą żywotność i wytrzymałość matrycy, z czego znane były niemal wszystkie modele monitorów od LG.

Zwłaszcza egzemplarze o dużej przekątnej, działające w wysokich rozdzielczościach były szczególnie atrakcyjne, szczególnie dla młodszych graczy którzy nie mieli wystarczająco dużego budżetu na zakup prawdziwie profesjonalnego monitora. Pozwalały one bowiem na wykorzystywanie wszystkich możliwości graficznych nowych tytułów bez absolutnie żadnego spadku jakości, a automatyczne dopasowanie ustawień czyniło je bardzo łatwymi w obsłudze.