Nowoczesne piły taśmowe do drewna twardego

Web developer i programista

Nowoczesne piły taśmowe do drewna twardego

Od wielu lat zajmuję się produkcją mebli drewnianych, które cieszą się ogromną popularnością wśród klientów. Specjalizuję się zwłaszcza w produkcji bogato zdobionych, eleganckich mebli, które swym wzornictwem nawiązują do popularnego niegdyś stylu barokowego. Zawsze zamawiam drewno najwyższej jakości, które jednak jest bardzo twarde, przez co niełatwo mi się jej obrabia. Dlatego też zdecydowałem się zakupić profesjonalną piłę taśmową, która idealnie radzi sobie z każdym gatunkiem drewna. 

Piła taśmowa dedykowana twardemu drewnu 

piły taśmowe do drewna twardegoW swym warsztacie najczęściej sięgam po drewno orzecha, jesionu oraz grabu. Surowce te charakteryzują się wysoką jakością oraz wytrzymałością, posiadają jednak również jedną zasadniczą wadę – są bardzo twarde, przez co trudno je się obrabia. Zwykłe piły stołowe zazwyczaj nie radzą sobie ze zbitym drewnem, ich tarcze bardzo szybko się wówczas tępią. Z tego też powodu z czasem zaczęły interesować mnie piły taśmowe do drewna twardego, które dedykowane były najtwardszym odmianom drewna. Narzędzia te wykonane są z wysokiej jakości stali sprężynowej o twardości nawet 46 HRC. Urządzenia te charakteryzują się więc znacznie większą żywotnością od standardowych, jeszcze do niedawna popularnych pił monolitycznych. Sprzęt ten radzi sobie nawet ze zmrożonym, surowym drewnem, który trafia do nas niekiedy wprost z lasu. Wówczas nie musimy więc już tracić czas na rozmrożenie materiału, które trwa czasami nawet kilka godzin, nowoczesna piła taśmowa przetnie każdy surowiec bez trudu, niezależnie od jego wielkości czy grubości. Hartowana stal nierdzewna, z której wykonane są ostrza piły gwarantuje precyzyjne cięcia, które zajmują zaledwie kilka minut. Choć hipotetycznie producent informuje nas o tym, że prędkość posuwu jest ściśle uzależniona od twardości i czystości drewna, to nigdy nie miałem osobiście problemu z pracą piły, która moim zdaniem zawsze pracuje bardzo szybko. Pracy tej nie spowalnia nawet drewno z orzecha, z którym kiedyś nie radziłem sobie tak sprawnie jak dziś. Piłę taśmową bardzo łatwo się również czyści, do powierzchni jej tarczy nie przywierają bowiem drewniane pyłki powstałe na skutek cięcia drewna. 

Piłę taśmową udało mi się kupić w bardzo okazyjnej cenie, która nie nadwyrężyła mojego budżetu. Już pierwszego dnia w trakcie pracy zauważyłem, że zakupione przeze mnie narzędzie doskonale radzi sobie z nawet największymi bryłami drewna. Czynności, które w przeszłości zajmowały mi nawet kilka godzin dziś wykonuję w zaledwie kilka minut. Polecam więc te nowoczesne maszyny wszystkim tym, którzy tak jak ja zajmują się obróbką drewna zawodowo.