O czym warto pamiętać robiąc badanie holterem?

Web developer i programista

O czym warto pamiętać robiąc badanie holterem?

Każda osoba, która ma podejrzenie wady serca wynikającej z nierównomiernego rytmu jego pracy, musi być poddana szeregom badań diagnostycznych weryfikujących rodzaj oraz poziom danej choroby. Z reguły zlecane są badania za pomocą EKG i echo serca, jednakże lepszym rozwiązaniem jest wielogodzinne badanie pracy serca poprzez holter. Polega to na tym, że elektrody są podłączone do klatki piersiowej, a urządzenie monitoruje i rejestruje pracę serca.

Czego należy unikać podczas badania holterem EKG?

holter ekg - krakówCałość zabiegu odbywa się w warunkach domowych podczas wykonywania codziennych czynności. Badanie to odbywa się od doby do kilku dni. Dzięki temu można zbadać stan serca wciskając guzik podczas ewentualnych niepokojących objawów. Jest to badanie skuteczne, bezbolesne i nieinwazyjne, dzięki któremu szybciej będziemy mogli podjąć ewentualne leczenie. Aby jednak badani było wiarygodne, należy pamiętać o kilku bardzo ważnych zasadach wynikających z użytkowania holteru. Holter ekg – Kraków jest urządzeniem precyzyjnym, który rejestruje pracę serca poprzez jego uderzenia. Mimo to, jego pracę mogą zaburzać fale elektromagnetyczne wynikające z obecności określonych urządzeń elektrycznych. W związku z tym należy unikać przebywania w miejscach, gdzie one oddziałują. Należy też ograniczyć stosowanie telefonu komórkowego, gdyż może mieć śladowe znaczenie w wyniku badania. Nie należy też stosować ewentualnych kocy termicznych i podgrzewaczy działających na prąd. Holter EKG to aparatura bardzo delikatna, która może popsuć się pod wpływem wilgoci. Nie wolno więc moczyć tego. Trzeba unikać kąpieli w wannie i pod prysznicem. Nie wolno też wychodzić na deszcz, gdyż woda może przedostać się do urządzenia. Warto uważać ponadto podczas picia. Aby wynik był wiarygodny należy robić tak, jak codziennie odbywa się nasz dzień. Chodzi tutaj o zwykłą pracę w domu z zastrzeżeniem, że nie można stale odpoczywać i jednocześnie nie wolno też nadmiernie się wysilać. Chodzi o proste, domowe czynności. Warto również wspomnieć o tym, że stosując holter nie można się nim bawić. Nie można go odłączać, odklejać od ciała elektrod, bo badanie pójdzie wtedy na marne.

Są to najważniejsze zasady, o których powinniśmy pamiętać robiąc badanie holterem EKG. Oczywiście lekarz, który nam zleci tę metodę powinien nas dokładnie powiadomić o tym co nam wolno, a czego nie wolno. DO badania należy się dobrze przygotować, chociaż jest ono nieinwazyjne oraz bezbolesne. Najważniejsze jest to, że podczas prawidłowego użytkowania jest bardzo skuteczne.