Ocieplanie domów pianką PUR

Web developer i programista

Ocieplanie domów pianką PUR

Nie da się ukryć, że ogrzewanie jest kwestią niezwykle istotną. Niemniej jednak należy wziąć pod uwagę to, że nawet najbardziej wydajny system grzewczy nie będzie w pełni sprawował swojej funkcji jeśli ciepło będzie uciekało poza budynek. W związku z tym bardzo ważne jest to by zabezpieczyć swój dom na wypadek takich ewentualności. Ocieplanie jest bardzo ważne również z punktu widzenia kondycji naszego budynku.

Skuteczne ocieplanie pianką PUR

ocieplanie pianką pur mazowieckieOcieplanie jest kwestią, która nieodłącznie wiązana była z materiałem jakim jest styropian. Materiał ten jest bez wątpienia bardzo skuteczny ale jednak niekoniecznie musimy decydować się na jego używanie. Minusem takiego materiału jest chociażby to, że nakłada się go metodą lekką mokrą, która wymaga dużo pracy i czasu. Coraz więcej osób decyduje się więc na inną metodę. Jest nią ocieplanie pianką PUR Mazowieckie jest zaś jednym z tych województw, w którym bardzo łatwo znaleźć możemy sprawdzone firmy zajmujące się tworzeniem izolacji tego typu. Inaczej ten rodzaj ocieplania nazywany jest izolacjami natryskowymi. Przez bardzo długi czas do ocieplania stosowano jeden rodzaj pianki poliuretanowej. Była to pianka o strukturze zamkniętokomórkowej. Piana ta początkowo nie przejawiała zbyt dobrych parametrów ale z biegiem czasu ją ulepszano o kolejne ciekawe dodatki. Przykładowo dodaje się obecnie składnik poprawiający adhezję, czyli przyleganie pianki do różnych powierzchni. W związku z tym można obecnie taką piankę stosować bez obaw na ścianach drewnianych, murowanych czy nawet takich,  które pokryte są jakimś obiciem z tworzywa sztucznego. Pianka poliuretanowa obecnie dostępna jest również w wersji o strukturach otwartych. Taka piana nie zatrzymuje ciepła aż tak skutecznie jak pianka omawiana chwilę temu ale za to ma ona inną niezwykle ważną cechę. Mianowicie pianka ta może przepuszczać parę wodną oraz inne gazy. Dzięki temu nie ma obaw o powstawanie mostków termicznych i zmniejszamy ryzyko występowania wilgoci w naszym domu.

Izolacje natryskowe wykonywane są obecnie przy użyciu urządzeń zwanych agregatami. To właśnie dzięki nim możliwe jest skuteczne nakładanie pianki pod dużym ciśnieniem. Pianka poliuretanowa wyróżnia się dodatkowo tym, że jest bardzo lekka. Może ona być więc nakładana na najróżniejszych powierzchniach i nie obciąży ona konstrukcji nawet jeśli zdecydujemy się na nałożenie grubej warstwy pianki. Warto też wspomnieć o ważnej kwestii, że pianka poliuretanowa nie zalicza się do materiałów, które są łatwopalne.