Ocieplanie pianką poliuretanową

Web developer i programista

Ocieplanie pianką poliuretanową

Budując nasz dom chcemy stworzyć go w taki sposób by jego eksploatacja była możliwie jak najtańsza. W szczególności możemy zadbać o to by nie ponosić zbyt dużych kosztów za energię cieplną.  Żeby tak było to możemy wybierać nowoczesne systemy grzewcze, które oparte są o energooszczędne rozwiązania. Dodatkowo jednak możemy zadbać o stworzenie odpowiedniej warstwy termoizolacyjnej. Do takich zadań zdecydowanie najczęściej używa się styropianu. Niemniej jednak nie jest to jedyny materiał na jaki możemy się obecnie decydować.

Skuteczna termoizolacja pianką PUR

izolacja natryskowaOcieplanie to sprawa niezwykle istotna i nie warto decydować się na jej pomijanie. Od odpowiedniej warstwy termoizolacyjnej zależeć będzie to jak bardzo skuteczny będzie nasz system grzewczy. Dość często słyszy się o tym, że niektóre osoby mają nowoczesny i niezwykle wydajny system odpowiadający za ogrzewanie domu ale jednak w ich budynku stale jest zimno. W tym wypadku diagnoza może być jedna. Ich budynek nie jest odpowiednio zabezpieczony przed utratą ciepła. Najbardziej istotne jest to by skutecznie ocieplić poddasze w naszym domu. To właśnie przez te partie budynku z jego wnętrza uchodzi najwięcej ciepła. Od jakiegoś czasu do ocieplania poddaszy często używa się pianki poliuretanowej. Materiał ten zasłynął swoją skutecznością już w latach siedemdziesiątych. Wówczas to Amerykanie zaczęli jako pierwsi stosować ten materiał do tworzenia warstw termoizolacyjnych. Początkowo był on jednak używany głównie do celów związanych z podbojem kosmosu. Obecnie izolacja natryskowa przy użyciu pianki poliuretanowej jest tworzone niezwykle często. W naszym kraju funkcjonują tysiące firm, które na co dzień zajmują się tworzeniem takich warstw termoizolacyjnych. Nakładanie pianki jest niezwykle szybkie. Do tego zadania używać trzeba jednak specjalistycznego sprzętu. Pianka poliuretanowa musi być nakładana przy użyciu agregatu, który sprawia że pianka uwalniana jest pod bardzo dużym ciśnieniem. Oznacza to, że może ona bardzo dokładnie przylegać do różnych powierzchni.

Na dzień dzisiejszy pianka poliuretanowa może być stosowana już nie tylko do budynków murowanych tak jak to miało miejsce przez długie lata. Obecnie termoizolację przy użyciu tej pianki możemy wykonywać również w budynkach drewnianych. Dość często słyszy się również o stosowaniu tejże pianki w przypadku domów kanadyjskich czy też lekkich domów szkieletowych. Stosowanie takiej pianki w tych konstrukcjach jest możliwe głównie ze względu na jej bardzo małą wagę.