Odbojnice słupkowe – bezpieczeństwo w trakcie transportu

Web developer i programista

Odbojnice słupkowe – bezpieczeństwo w trakcie transportu

Odpowiednia organizacja przestrzeni takich jak magazyny, czy hale produkcyjne, wymaga przede wszystkim zastosowania elementów związanych z bezpieczeństwem pracowników oraz organizacją ruchu. Niejednokrotnie, obok samych pracowników odpowiedzialnych za obsługę maszyn, także pojazdy takiego typu jak wózki widłowe, biorą udział w codziennych pracach. Dlatego niezbędne staje się, aby stworzyć warunki, w których będzie dochodziło do swobodnej wymiany materiałów.

Odbojnice słupkowe – gdzie umieścić?

odbojnica słupowaPrzestrzenie takie jak magazyny, czy hale produkcyjne, obok odpowiedniego rodzaju narzędzi, przeznaczonych do określonego typu zadań, muszą najczęściej dysponować także miejscem do załadunku oraz rozładunku materiałów. Dlatego stosuje się odpowiedniego rodzaju bramy, które często współgrają z taśmami transportowymi, celem usprawnienia całego procesu. Dlatego, w wielu przypadkach, celem poprawienia widoczności bramy oraz ochrony ścian bocznych, stosuje się elementy ochronne. Jednym z tego typu elementów jest odbojnica słupowa, która pozwala na odpowiednie podstawienie naczepy pojazdu pod bramę. Elementy tego typu posiadają najczęściej określoną kolorystykę, która wyróżnia się na tle innych elementów, jest jaskrawa i stanowi rodzaj ostrzeżenia dla kierowcy. Dodatkowo materiały stosowane w trakcie produkcji są bardzo wytrzymałe, co całemu elementowi zapewnia żywotność. Oczywiście nie jest powiedziane, że w wyniku zdarzeń losowych odbojnice to elementy często narażone na uszkodzenie, w wyniku siły uderzeniowej, jednak z uwagi na taką możliwość producenci dokładają wszelkich starań, aby ich produkty były najwyższej jakości, co przekłada się również na ich wytrzymałość. Sporym udogodnieniem jest fakt, że odbojnice dostępne są w różnych wariantach, jeśli chodzi o ich grubość oraz wysokość. Z tej racji tak samo, jak w przypadku przestrzeni magazynowych, z powodzeniem mogą być wykorzystywane także w miejscach otwartych, jak podjazdy, różnego typu wjazdy na parkingi, czy nawet chodniki, celem zapewnienia bezpieczeństwa przechodniom.

Przestrzenie takie jak magazyny, czy hale produkcyjne wymagają odpowiedniej organizacji ruchu, tak samo pieszych jak również innego typu pojazdów. W tym celu realizuje się określone zadania, jak wytyczenie sfer ruchu pieszego oraz pasy, po których poruszają się wyłącznie wózki widłowe. Dodatkowym udogodnieniem jest możliwość montowania słupków, stanowiących ograniczniki, które niwelują ryzyko zderzenia, oznaczają niebezpieczna dla pojazdów miejsca i są bardzo wytrzymałe.