Odmładzający zabieg gabinetowy

Web developer i programista

Odmładzający zabieg gabinetowy

Mikrodermabrazja to profesjonalny zabieg kosmetyczny, którego głównym celem jest pielęgnacja skóry. Dzięki niemu skóra powinna stać się gładka, bardziej promienna i odżywiona. Jest to zabieg dedykowany dla każdego typu cery- suchej, normalnej, tłustej i mieszanej. Przede wszystkim jednak mikrodermabrazja zaliczana jest do zabiegów odmładzających, szczególnie dla cery dojrzałej. Pomaga zredukować i wypłacić zmarszczki, zmniejszyć rozszerzone pory i zlikwidować przebarwienia, które obecne są już na skórze starzejącej się.

Rodzaje mikrodermabrazji w gabinecie kosmetycznym

mikrodermabrazja - bydgoszczMikrodermabrazja jest zabiegiem, który dzieli się na kilka różnych typów. Ich podział opiera się na różnicach w ich przeprowadzania. Mikrodermabrazja korundowa wykorzystuje obecność kryształków korundu lub tlenku glinu. Jest to rodzaj peelingu mechanicznego, z którego pomocą można pozbyć się zalegającego martwego naskórka na powierzchni skóry. Mikrokryształki podczas trwania zabiegu kierowane są na skórę w postaci niewielkiego strumienia pod odpowiednim ciśnieniem. Kolejnym rodzajem mikrodermabrazji to mikrodermabrazja diamentowa, w której wykorzystuje się tarcze wykonane z dodatkiem diamentów. Następnie można wyróżnić oxybrazję, która przebiega z wykorzystaniem zwykłej soli fizjologicznej. Jej przebieg jest bardzo podobny do metody mikrodermabrazji korundowej. Podobnie, wykorzystuje się tutaj strumień skierowany bezpośrednio na powierzchnię skóry. Dzięki temu można oczyszczać skórę z zalegających zanieczyszczeń na jej powierzchni. Sam zabieg można wykonywać w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych. Mikrodermabrazja – Bydgoszcz czy Warszawa – niezależnie od miejsca powinna być przeprowadzana przez doświadczoną kosmetyczkę, która dodatkowo poinstruuje jak należy postępować ze skóra po zabiegu. Skóra po zabiegu staje się wyraźnie gładsza i rozjaśniona. Co więcej zabieg ten pobudza w niej procesy regeneracyjne, co pozwala uzyskać efekt odmłodnienia.

Usuwanie zalegającego naskórka oraz wszelkich zanieczyszczeń ze skóry pozwala na ogólną poprawę jej stanu i kondycji. Mikrodermabrazja jest zabiegiem, który pozwala na pobudzenie komórek w skórze do produkcji kolagenu i elastyny – dwóch białek, które w dużej mierze odpowiadają za piękny i młody wygląd skóry. Ich wzmożona produkcja zapobiega powstawaniu zmarszczek i bruzd. Warto jednak pamiętać, że efekty działania mikrodermabrazji nie koniecznie są natychmiastowe. Wiele kobiet będzie musiało skorzystać z całej serii zabiegów, by zauważyć widoczną różnicę.