Ogrodowe szaleństwa z dzieckiem

Web developer i programista

Ogrodowe szaleństwa z dzieckiem

Lato to czas sprzyjający zabawom na dworze. Ruch na świeżym powietrzu ma nieoceniony wpływ na zdrowie człowieka, niezależnie od wieku. Dotleniony organizm, poprawa krążenia krwi, usprawnienie metabolizmu, to tylko niektóre z zalet aktywnego spędzania czasu na dworze. Dzisiejszy tryb życia zdecydowanie różni się od tego, który prowadzili nasi rodzice kilkadziesiąt lat temu. Kiedyś człowiek zmuszony był do ruchu, dziś każdy posiada samochód. Nasi rodzice, jako dzieci, cały wolny czas spędzali bawiąc się na podwórku. Dziś nasze dzieci często siedzą godzinami przy tabletach lub komputerach.

Ogród dziecięcym placem zabaw

trampolina ogrodowa z siatkąW związku ze zmianą trybu życia na zdecydowanie mniej aktywny, powinniśmy ze zdwojoną siłą dbać o codzienną aktywność naszego dziecka. Zaledwie godzina dziennie poza domem, z dala od urządzeń elektronicznych, które tak kuszą, wystarczy dziecku, aby dotlenić organizm i wykorzystać nagromadzoną w ciągu dnia energię. Im bardziej aktywnie spędzony czas, tym lepiej. Wybierzmy się z potomkiem na wycieczkę rowerową. Do parku, czy dookoła jeziora. Aby było atrakcyjniej, weźmy ze sobą coś do jedzenia i zorganizujmy gdzieś po drodze piknik. Dzieciak zdąży zregenerować siły i nabierze gotowości do dalszej drogi. Zamiast rowerów może być hulajnoga (byle nie ta elektryczna), wrotki, czy rolki. Wszystko, co ma kółka i służy do jeżdżenia będzie dobrym wyborem. Jeśli nie wycieczka, to może piłka? Nie musimy ograniczać się do zwykłego kopania piłki. Przypomnijmy sobie zabawy z naszego dzieciństwa. Gra w króla, w zbijanego, przerzucanie przez trzepak, oraz wiele innych. Z pewnością każdy z nas miał swoją ulubioną zabawę z piłką. Nie zawsze trzeba wychodzić z ogródka, aby porządnie się zmęczyć. Dobry trening dla mięśni zaoferuje nam trampolina ogrodowa z siatką. Odpowiedni jej rozmiar pozwoli na skakanie kilku dzieci na raz, jak również wspólną zabawę rodziców z dzieckiem. Trampolina ogrodowa z siatką zapewni dużo więcej wysiłku niż można by się spodziewać i z pewnością odczujemy istnienie mięśni wcześniej nam nieznanych. Z doświadczenia wiem, że dzieci radzą sobie ze skakaniem zdecydowanie lepiej od dorosłych. Jednak zabawa jest przednia dla każdej grupy wiekowej.

Niezależnie od tego, jaką formę ruchu wybierzemy dla siebie i dla naszej pociechy, postarajmy się zaszczepić w dziecku chęć do aktywnego spędzania czasu. Niech zabawy na dworze staną się codziennością. Ruch to zdrowie, tą prawdę zna każdy. Postarajmy się aby nasze dzieci widziały w nim więcej atrakcji, niż w grach komputerowych. Zdrowe podejście do aktywności fizycznej już od najmłodszych lat zaprocentuje w przyszłości, zarówno u dzieci jak i rodziców.