Optymalne ceny ubezpieczeń w Szczecinie

Web developer i programista

Optymalne ceny ubezpieczeń w Szczecinie

Nie od dziś wiadomo, że ceny różnych produktów i usług nie są takie same w całej Polsce. Ceny nieruchomości są dużo niższe w małych miejscowościach i na wsiach, niż w dużych miastach. Z drugiej strony to w dużych miastach można więcej zarobić, a co za tym idzie takie produkty jak ubrania, czy żywność kupowana w sklepach sieciowych utrzymujących te same ceny w całym kraju są dla mieszkańców największych miast relatywnie tańsze, niż w przypadku mniej zarabiających mieszkańców prowincji. 

Składki za ubezpieczenia w dużych miastach

dobre i tanie ubezpieczenia w szczecinieChociaż kwestia cen nieruchomości, wynagrodzeń czy zakupów w sklepach sieciowych jest dość oczywista, to zaskakująca może być kwestia ubezpieczeń i składki, jakie trzeba za nie płacić w dużych i małych miastach. Z jednej strony duże miasto to duża konkurencja zarówno pomiędzy pośrednikami ubezpieczeniowymi, jak i poszczególnymi zakładami ubezpieczeń, co rzadko występuje w mniejszych miejscowościach. Z drugiej strony ubezpieczenia komunikacyjne w dużym mieście są statystycznie droższe niż w małym, ponieważ natężenie ruchu i liczba samochodów zarejestrowanych w przeliczeniu na jeden kilometr kwadratowy sprawia, że prawdopodobieństwo wypadku jest tu znacznie większe. Jako mieszkaniec stolicy województwa zachodniopomorskiego mogę potwierdzić, że dobre i tanie ubezpieczenia w Szczecinie nie są tak trudne do znalezienia, niż w mniejszej miejscowości na obrzeżach naszego województwa, gdzie się wychowałem i gdzie nadal mieszkają moi rodzice. Wynika to w dużej mierze z monopolistycznej pozycji jedynego w tamtej okolicy agenta ubezpieczeniowego, który nie musi ograniczać swojej prowizji w obawie przed utratą klientów na rzecz konkurencyjnych pośredników. W Szczecinie agencje i multiagencje ubezpieczeniowe można spotkać praktycznie na każdym kroku, więc żeby się utrzymać pośrednicy muszą opanować pokusę podnoszenia swojej prowizji licząc na większą liczbę klientów, których będą mogli w stanie pozyskać dzięki niższej prowizji, ale pobieranej od wielu osób, co w mieście liczącym ponad 400 000 mieszkańców i tak jest opłacalnym zajęciem. 

Mieszkańcy Szczecina i innych dużych miast mogą przebierać w ofertach niemal wszystkich zakładów ubezpieczeń zarówno za pośrednictwem porównywarek internetowych, jak i dzięki bardzo dużej liczbie agentów funkcjonujących na terenie miasta. Tak duża konkurencja pozwala na zdecydowanie większą szansę na znalezienie oferty spełniającej nasze oczekiwania i możliwości zarówno pod względem zakresu ubezpieczenia, jak i składki ubezpieczeniowej.