Ozdobne karnisze elektryczne

Web developer i programista

Ozdobne karnisze elektryczne

Karnisze sterowane pilotem to rozwiązanie, które nie tylko spotykamy w pokojach hotelowych, salach konferencyjnych i teatrach, ale i prywatnych domach. Wygodne i funkcjonalne – sprawdzają się w pomieszczeniach z dużymi szklanymi oknami, a zarazem podnoszą prestiż pomieszczenia. Wystarczy wspomnieć o dwupoziomowych mieszkaniach, loftach, czy domach z szerokimi oknami tarasowymi.

Czy warto zainstalować karnisze elektryczne?

karnisz elektrycznyZe względu na to, że nie ma już uniwersalnych formatów okiennych firmy produkują karnisz na zamówienie po wykonaniu odpowiednich pomiarów u klienta. Podczas spotkania musimy ustalić w jaki sposób będziemy korzystać z karniszy. Musimy zadać sobie kilka pytań: Czy chcemy sterować za pomocą pilota, czy włącznik ma znajdować się na ścianie?  Dokąd zasłona ma się przesunąć? Czy będziemy zasłaniać tylko jedną stronę, czy obie – kurtynowo? Jaki rodzaj tkaniny zostanie użyty? Czy liczy się jego waga? Może się wydawać, że umieszczenie karniszy pozostawiamy na ostatni etap budowy lub remontu, lecz na samym początku musimy określić, gdzie będą się znajdować wypusty elektryczne. Karnisze elektryczne pozwala na szybka i wygodną kontrolę nasłonecznienia oraz temperatury w pomieszczeniu. Zasłonięcie okna przebiega niezwykle sprawnie i płynnie – nie musimy szarpać się z niesforną tkaniną. Jest to szczególnie przydatne w przypadku osób starszych. Niektóre modele oferują ręczne sterowanie napędem – wystarczy pociągnąć za zasłonę a napęd będzie kontynuował nasz ruch.  Nowoczesna automatyka zasłon działa zupełnie bezgłośnie, dlatego zasłaniając lub odsłaniając okno nie zbudzisz śpiącej osoby lub dziecka. Poranek, który zaczęliśmy od hałasów nie należy do najlepszych. Karnisze elektryczne występują w wersji jedno lub dwustronnej. Możemy zaopatrzyć się w karnisz wykonany na zamówienie, który będzie idealnie pasował do naszego okna. Montaż jest dowolny – do ściany lub do sufitu nie sprawia problemu nawet osobom niedoświadczonym w tego typu pracach. 

Nowoczesna automatyka to propozycja aranżacji dla wnętrz prywatnych jak i biur czy sal konferencyjnych. Karnisz elektryczny będzie oryginalnym elementem nowoczesnego wystroju wnętrz. Połączenie nowoczesnego designu robi wrażenie na osobach przebywających w pomieszczeniu. Elektryczne karnisze z powodzeniem znoszą obciążenie, dlatego, z powodzeniem możemy sięgnąć po dowolną tkaninę do firany lub zasłony. Konstrukcja karniszy wyróżnia się wysoką wytrzymałością, a nowoczesne rozwiązania w tym zakresie zapewniają cichą, płynną i bezawaryjną pracę sprzętu.