Ozdobny panel z gipsu

Web developer i programista

Ozdobny panel z gipsu

Nad wystrojem klubu debatowaliśmy bardzo długo, co i rusz zmieniając koncepcję wyglądu, aż w końcu ustaliliśmy, iż wnętrze będzie urządzone niczym starodawny bar, ulokowany w piwnicy budynku. Dostanie umeblowania nie było problemem, choć wykończenie okazało się dość dużym wyzwaniem. Budynek w którym położony był klub był bowiem niedawno remontowany, i nieszczególnie oddawał wygląd, jaki chcieliśmy zawrzeć.

Gipsowe panele do ozdabiania wnętrza pomieszczeń

panele ozdobne na ścianęWnętrze klubu miało przypominać starą piwnicę, ustaliliśmy, że ściany mają być wykończone tak, by wyglądać niczym nieotynkowany ceglany mur. Nie mieliśmy jednak większego pomysłu na wykonanie takiego wyglądu, choć od razu stwierdziliśmy iż jakakolwiek ręczna robota przy tworzeniu wyglądu będzie wymagać za dużego nakładu pracy. Zamiast tego, zasugerowaliśmy się wyglądem niektórych klubów i restauracji w mieście, które ozdobione były gipsowymi panelami. Była to o wiele lepsza alternatywa, dlatego zdecydowaliśmy się przejrzeć oferty producentów, w poszukiwaniu odmiany paneli która zwróciłaby naszą uwagę. Okazało się iż niemal wszyscy producenci posiadają w ofercie panele ozdobne na ścianę, stylizowane na mur z cegieł, gdyż był to jeden z najbardziej popularnych wzorów, więc w ofertach można było znaleźć iście zastraszającą ilość odmian, z różnym wykonaniem i wielkością. W sprzedaży były zarówno panele już malowane, jak i takie które wymagały ręcznego zabarwienia. Co więcej, producenci nie mieli problemów z realizacją zamówień hurtowych, gdyż panele były bardzo proste do wykonania, i jedynie wykonanie odmian malowanych zajmowało więcej czasu. Panele nie musiały być przymocowywane na stałe do ścian podobnie jak płyty czy kafelki, co zdecydowanie było zaletą w wynajmowanym pomieszczeniu, i oznaczało iż mogły być używane wielokrotnie, o ile nie uległy przypadkowemu uszkodzeniu.

Mimo iż były solidne i wytrzymałe, zdecydowaliśmy się zrobić zapas paneli na wypadek właśnie wystąpienia jakiegokolwiek uszkodzenia i konieczności wymiany, choć koszty były tak niewielkie, iż kilka dodatkowych sztuk nie robiło dużej różnicy w cenie zamówienia. Cena dostawy okazała się również o wiele niższa niż początkowo się spodziewaliśmy, głównie z powodu niewielkiej wagi paneli w porównaniu do ozdobnych elementów kamiennych. Płyty były wykonane bardzo precyzyjnie, i podczas montażu nie tylko nie zauważyliśmy żadnych skaz produkcyjnych i uszkodzeń. Ich wymiary były również bardzo dobrze zachowane, więc montaż nie wymagał absolutnie żadnych poprawek.