Pierwszy rowerek biegowy

Web developer i programista

Pierwszy rowerek biegowy

W życiu każdego małego dziecka pojawia się ciekawość do najróżniejszych środków transportu. Jednym z pierwszych, który dziecko może samo prowadzić jest rower. Wiele rodziców zastanawia się czy warto kupić rowerek biegowy? Czy są jakieś korzyści z jady na takim rowerku? Jaki kupić i w końcu w jakim wieku powinno być dziecko? Dodam tylko, że ja miałam te same pytania i obawy dlatego pierwszy rowerek biegowy dla dziecka po prostu pożyczyłam.

Wszystko o rowerku biegowym

rowerek biegowyWiele razy próbowałam zachęcić swojego syna aby wsiadł na rowerek biegowy. Bezskutecznie. Stawiałam mu go w pokoju żeby się z nim oswoił. Próbowałam go na niego wsadzać i nic. W końcu wyniosłam rower na podwórko w celu zwrócenia go koleżance. Stał i stał, aż w końcu syn po prostu do niego podszedł i na niego wsiadł. Miał wtedy 18 miesięcy. Jak widać nie ma konkretnego wieku w jakim dziecko może zacząć jeździć na takim rowerze. Wszystko zależy od chęci i predyspozycji samego dziecka. U mnie zaczęło się wcześnie ale dla porównania drugi syn na rowerku biegowym nie jeździł nigdy. Po prostu nie lubił. Sam rowerek powinien być dopasowany do wieku dziecka. Mamy do wyboru różne wielkości kół. Te dla najmniejszych dzieci mają 12 cali. Siodełko można podnosić dzięki temu rower będzie rosnąć razem z dzieckiem. Nie będziemy musieli zmieniać go co chwilę na nowy model. Raz kupiony powinien nam wystarczyć do 5 roku życia dziecka. Ważne też jest aby rower był lekki. Uwierzcie mi to naprawdę istotne. Dźwiganie do domu w jednym ręku rowerka a na drugim dwulatka, który właśnie stwierdził, że bolą go nogi do łatwych nie należy. Dlatego dobrze by było gdyby miał aluminiową konstrukcję. Będzie wtedy nie tylko lekki ale i odporny na warunki atmosferyczne. Opony w takim rowerku są dmuchane. Można je wymieniać gdy będą już starte. Jest duży wybór kolorystyczny opon. Mamy nie tylko czarne ale i różowe, i zielone, a nawet w najróżniejsze wzory. Zaletą rowerków biegowych jest nauczenie się trzymania równowagi. I to naprawdę działa. Mój syn gdy miał 5 lat po prostu wsiadł na zwykły rower dwukołowy i po prostu pojechał. Bez kija, bez dodatkowych kółek.

Wybór rowerków jest ogromny. Są rowerki stylizowane na motory albo zwierzęta. Coraz więcej rowerów jest typu 2 w 1. Czyli rowerek biegowy połączony z hulajnogą. Można też wybrać taki z hamulcem ręcznym. Jeśli nie jesteście pewni czy taki rowerek spodoba się waszemu dziecku zróbcie to co ja i na próbę pożyczcie go od znajomych. Gwarantuję, że jeśli dziecko już się przełamie będzie mieć zabawę i prawdziwą frajdę z jazdy.