Pobudzenie mięśni elektrostymulatorem

Web developer i programista

Pobudzenie mięśni elektrostymulatorem

Nie wiadomo tego od dziś, że skurcz mięśnia jest zjawiskiem elektrycznym. Na co dzień wywołuje go impuls skierowany przez mózg. Stosując również prąd,oczywiście w dopuszczalnych parametrach, wywołujemy skurcz mięśni. Jeżeli nie używamy mięśni one zanikają, Zaś co ciekawe, w przypadku osób niepełnosprawnych, którym przykładowo zanikają mięśnie, stosowanie takich impulsów to jedyna deska ratunku. Stosują go nawet sportowcy, aby uzyskiwać coraz lepsze wyniki.

Elektrostymulatory jakie efekty daje

power dotGdy tradycyjny trening nie daje sportowcom nadziei na lepsze wyniki, bo rekord już jest maksymalny, to w tym przypadku na pomoc przychodzi power dot, jest to specjalistyczny środek, który tak jakby „uzupełnia” ciężki trening. Kiedyś, lata temu zawodnicy wywoływali sobie sztuczne napięcie mięśni tym sposobem, co dzisiaj w branży sporty jest to niestety uznawane za doping. Elektrostymulator teraz jest tak unowocześniony, że możemy nawet sterować tym urządzeniem przez smartfona. Stosując to urządzenie przed treningiem, daje nam pewność, ze trening zrobimy na 100 procent. Praca mięśniowa generowana przez elektrody jest bardziej wydajna, a my jesteśmy ukontentowani po wykonaniu treningu. Mięśnie dostają impuls do działania poprzez urządzenie,a nie przez mózg. Pracuje każdy mięsień, nawet ten najgłębszy. Podczas 20 minutowej pracy z elektrostymulatorem, jesteś w stanie wywołać nawet 150 razy więcej skurczów mięśni, a niżeli podczas treningu. Ta informacja spodoba się również osoba,które są na redukcje, bo w tedy spala się szybciej tłuszczyk. Bardzo dużym plusem jest oczywiście brak ryzyka kontuzji. Sterowanie elektrostymulatora jest bardzo proste, wystarczy, że obsługujesz jeden z dwóch standardowych oprogramowań mobilnych. Narzędzie do uwydatniania mięśni składa się zazwyczaj z czterech zestawów elektrod, dwóch kabli przewodzących, małego etui na kable i elektrody z kabla do ładowania micro usb. Technologia pozwala na sterowanie bezprzewodowe, podręczny rozmiar urządzenia. Istnieją dwie wersje tego elektrostymulatora, obie wersje są oparte o tę samą aplikację i treningi. Zestawy ćwiczeń również są takie same. Parowanie urządzenia z urządzeniem mobilnym również działa podobnie.

Elektrostymulatory są idealne dla osób, które chcą pozbyć się tłuszczu, a chcą wyrzeźbić swoje ciało. Urządzenie wywołuje skurcz mięśni, co sprawia, że nasz trening na pewno będzie bardzo wydajny. Te metoda stosuje się również w fizykoterapii do poprawy stanu mięśni uszkodzonych, przykładowo po wypadku, albo w porażeniach czy niedowładach.