Podjęcie współpracy z firmą windykacyjną

Web developer i programista

Podjęcie współpracy z firmą windykacyjną

Byłem człowiekiem słownym i starałem się nikomu nie szkodzić. Taką miałem zasadę, którą się kierowałem przez całe swoje życie. Rachunki, to zawsze opłacałem w pierwszej kolejności, nigdy nie miałem długów czy opóźnień. Byłem zdania, że tacy sami są kontrahenci, z którymi współpracowałem, jednak realia okazały się być zupełnie inne. Nie każdy pilnował spraw finansowych tak uważnie jak ja.

Odzyskane pieniądze dzięki firmie windykacyjnej 

polecana firma windykacyjna - warszawaProwadziłem jednoosobową działalność. Projektowałem budynki i nie brakowało mi klientów. W ostatnim czasie jednak kilku klientów nie zapłaciło mi za wykonaną pracę. Zadzwoniłem raz, delikatnie przypominając o płatności, jednakże to nie przyniosło rezultatów. Nie miałem pojęcia co zrobić i zamierzałem już odpuścić. Moja dziewczyna uznała, że jestem niepoważny, bo w grę wchodziły naprawdę duże pieniądze. Olka, moja dziewczyna powiedziała mi, że powinienem skorzystać z pomocy firmy, która specjalizuje się w ściąganiu należności, gdyż takich pieniędzy nie można ot tak podarować. Miała rację. Nie znałem żadnej firmy windykacyjnej, więc nie miałem pojęcia do kogo zgłosić się po pomoc. Olka jednak poprosiła znajomą o pomoc, która jej powiedziała jaka była najbardziej polecana firma windykacyjna – Warszawa była bardzo blisko, dlatego miałem nadzieję, że firma ta zgodzi się na współpracę. Kiedy pojechałem na ustalone spotkanie, to dowiedziałem się, że długi ściągane są na terenie całego kraju i odległość nie stanowiła problemu. W firmie stosowano najlepsze metody windykacyjne, które zawsze były skuteczne. Była to nie tylko windykacja terenowa, ale też stacjonarna, bo z klientami często firma dogadywała się polubownie. Przedstawiłem wszystkie dokumenty dotyczące zaległych należności, które miały być podstawą do windykacji. Zapytano mnie, czy godzę się na ewentualną ugodę, która obejmowała spłatę należności w systemie ratalnym. Zgodziłem się na wszystko, gdyż chciałem odzyskać swoje pieniądze. Podpisałem umowę współpracy z tą firmą windykacyjną i pozostało mi czekać na efekty.

Udało mi się odzyskać pieniądze za wszystkie niezapłacone projekty. Firma windykacyjna wzięła ode mnie prowizję, ale nie była to wysoka kwota. Gdyby nie pomoc tej poleconej firmy, to zapewne nigdy więcej nie zobaczyłbym swoich pieniędzy. Mogłem być spokojny. W przyszłości, jak sytuacja się powtórzy, to na pewno zgłoszę się do tej samej firmy, która okazała się być bardzo skuteczna w ściąganiu należności. Byłem zadowolony z obsługi, która była na wysokim poziomie.