Popularny automat vendingowy

Web developer i programista

Popularny automat vendingowy

Historia vendingu zaczyna się w Stanach Zjednoczonych, ponieważ to tam powstały pierwsze model automatów do sprzedaży samoobsługowej. Na zachodzie taki pomysł doskonale się przyjął, dlatego też szybko oferta oraz ilość urządzeń się zwiększyła. Po ogromnym sukcesie jaki odniosły zza oceanem, zaczęto je wprowadzać w Europie. Do naszego kraju pierwsze automaty trafiły już w latach dziewięćdziesiątych.

Asortyment dostępny w automatach

automat vendingowyMaszyny sprzedające przeważnie kojarzymy z przekąskami, zimnymi oraz gorącymi napojami. Takie są dostępne w naszym kraju już od wielu lat i chyba każdy choć raz w życiu w nich korzystał. Przeważnie znajdziemy je na korytarzach szkolnych, na uczelniach, w prywatnych przychodniach, szpitalach czy w dużych zakładach pracy. Z pewnością w dzisiejszych czasach wielu małych przedsiębiorców boryka się z wysokimi miesięcznymi kosztami prowadzenia firmy, które stale próbują obniżyć. Zawsze najwyższym kosztem jest czynsz i wynagrodzenie pracownika, dlatego wielu  nich szuka alternatywnego rozwiązania. Dobrym pomysłem jest automat vendingowy, który może stanowić dodatkowy kanał spredaży lub główny w nowym biznesie. Jeżeli już sprzedajemy przekąski i napoje, to można spróbować je sprzedawać także w automatach w zupełnie innych miejscach, gdzie stale przebywa sporo potencjalnych klientów. Gwarancją sukcesu w tym biznesie jest strategiczne miejsce, czyli takie, które wygeneruje sporą sprzedaż. Można także otworzyć oddzielną firmę, która będzie się zajmowała tylko sprzedażą vendingową, ponieważ można na niej całkiem sporo zarobić. W automatach możemy kupić nie tylko słodkie i słone przekąski, ale także zimne napoje w puszkach i butelkach, gorącą kawę i herbatę, kanapki, świeże owoce, lody czy nawet leki wydawane bez recepty. Obecnie panują pandemia spowodowała, że właściciele maszyn vendingowych szybko dostosowali oferowany asortyment do potrzeb rynku. Dlatego też można w nich kupić jednorazowe maseczki ochronne czy środki do odkażania rąk. Pod względem zmiany asortymentu, vending jest bardzo elastyczny.

Z maszyn vendingowych przeważnie korzystają młode osoby, gdyż obsługa elektronicznych urządzeń nie sprawia im kłopotu. Takie automaty mogą się znajdować wewnątrz, ale też na zewnątrz budynków, ponieważ posiadają odpowiednie zabezpieczenie i są monitorowane przez całą dobę. Ich zaletą jest możliwość dokonywania w nich zakupu przez dwadzieścia cztery godziny na dobę i przez siedem dni w tygodniu, co daje im wielką przewagę nad stacjonarnymi sklepami.