Poszukiwania materaca średnio twardego

Web developer i programista

Poszukiwania materaca średnio twardego

 

Od dłuższego czasu miałam problemy z kręgosłupem. Nie wiedziałam dlaczego, bo przecież na co dzień siedziałam prosto, nie garbiłam się, dbałam o to, żeby robić sobie przerwy w pracy i dbałam o aktywność fizyczną. W końcu udałam się do ortopedy, żeby powiedział mi w czym może leżeć problem. Dowiedziałam się, że problemem może być łóżko na którym śpię. Zwykła kanapa, którą traktowałam jako łóżko nie była zbyt wygodna i w dodatku źle wyprofilowana. Musiałam kupić sobie porządne łóżko i przede wszystkim materac.

Kupno wygodnego, wyprofilowanego materaca

materac średnio twardyNie miałam pojęcia jaki materac powinnam wybrać. Zależało mi na tym, aby miał on właściwości zdrowotne i był średnio twardy. Lekarz powiedział mi, że osoby mające problem z kręgosłupem nie powinny korzystać z miękkich materaców, ponieważ utrwalają one złe wzorce przy układaniu ciała do snu czy wypoczynku. W sklepie poprosiłam sprzedawczynię o pomoc. Pokazała mi ona materac średnio twardy, który powinien mi się spodobać. Jego największą zaletą było to, że zupełnie nie było po nim czuć twardości. Dowiedziałam się, że posiada on właściwości przeciwodleżynowego, ponieważ jest tak skonstruowany, że dopasowuje się do ciała i nie powoduje ucisków oraz problemów z krążeniem. Jest to model bardzo często wybierany przez osoby, które mają problemy z kręgosłupem, ponieważ jest bardzo wygodny, a przy tym łatwo można go utrzymać w czystości. Posiada specjalny pokrowiec, który nie ściąga się i zabezpiecza materac przed trwałymi pobrudzeniami. Pokrowiec można wymieniać, a dzięki niemu wnętrze materaca pozostaje czyste i suche. Jeśli natomiast chodzi o wnętrze, posiada on wypełnienie z gąbki kokosowej, która jest hipoalergiczna i dzięki odpowiedniej cyrkulacji powietrza, zapobiega namnażaniu się roztoczy i gromadzeniu kurzu w materacu. To bardzo ważne, szczególnie dla osób które posiadają alergie skórne czy oddechowe. Zdecydowałam się go zakupić, tym bardziej że był dostępny w bardzo atrakcyjnej cenie i zostały już ostatnie sztuki tego modelu.

Już wkrótce przekonałam się, że to był prawdziwy strzał w dziesiątkę. Materac był bardzo wygodny, a moje bóle kręgosłupa skończyły się już po kilku tygodniach spania na nim. Mój komfort snu od razu bardzo się podniósł. Rano wstawałam o wiele bardziej wypoczęta, i kto by pomyślał, że to wszystko dzięki odpowiedniemu materacowi, który był wyprofilowany odpowiednio do użytkownika. Jestem bardzo zadowolona także dlatego, że materac bardzo dobrze pasuje na moje łóżko i nie ściąga się z niego prześcieradło.