Praktyczne i chłonne ręczniki z mikrofibry

Web developer i programista

Praktyczne i chłonne ręczniki z mikrofibry

 

Powszechnie uważa się, że kobieca torebka to nie przebrane pokłady wszelkich potrzebnych w danej chwili rzeczy od chusteczek higienicznych zaczynając a na kluczu francuskim kończąc. Jest w tym sporo prawdy. Jeżeli już znam jakieś kobiety, którym wystarcza mała podręczna torebka na najpotrzebniejsze rzeczy to zawsze towarzyszy jej przepastna torba zawierająca całą resztę.

Mikrofibra idealnym materiałem na ręcznik dla aktywnych

ręcznik z mikrofibry

Dzisiejszy styl życia sprawia, że właściwie całe dnie spędzamy poza domem. Nic więc dziwnego, że wiele kobiet nosi przy sobie w pełni wyposażoną kosmetyczkę, podręczną apteczkę, czytaną akurat książkę, ulubiona gazetę, lakier i kilka pilniczków do paznokci, zapasowe rajstopy lub pończochy, kubek termiczny, wodę i jeszcze kilka niezbędnych nam w ciągu dnia rzeczy. Jeżeli do tego dojdzie strój na siłownię czy inne zajęcia sportowe oraz książki do nauki języka obcego, mamy całkiem pokaźny bagaż do ogarnięcia. Żadna kobieta nie zrezygnuje z tych najpotrzebniejszych rzeczy a więc ograniczenie objętości dźwiganych ze sobą toreb musi się odbyć na płaszczyźnie bagażu dodatkowego. Wybieramy więc lżejsze buty, rezygnujemy z maty, którą weźmiemy z siłowni, ograniczamy ilość kosmetyków na basen. Jednak idąc na zajęcia sportowe nie możemy nie wziąć ze sobą ręcznika. A zapakowanie klasycznego ręcznika z froty oznaczałoby znaczne powiększenie dźwiganego cały dzień bagażu. Dlatego właśnie zaczęłam używać niezwykle poręcznego, szybkoschnącego ręcznika z mikrofibry, zakupionego w sklepie turystycznym. Mikrofibra to mieszanka włókien poliestrowych i nylonowych, które poddane odpowiedniej obróbce stają się dziesięciokrotnie cieńsze od włókien jedwabiu. Sprawia to, że ręcznik z mikrofibry jest niezwykle cienki i lekki a przy tym bardzo chłonny. Zajmuje mniej miejsca niż klasyczne ręczniki z froty. Różnica w jego używaniu polega na tym, że wycieranie się nim jak klasyczny ręcznikiem jedynie rozmazuje wodę po ciele faktycznie jej nie wycierając. Taki ręcznik służy raczej do osuszania. Wystarczy przyłożyć go na chwile do ciała a natychmiast wchłania wodę pozostawiając skórę zupełnie suchą.

Tego rodzaju ręczniki nadają się idealnie do wszelkiego rodzaju podróży, szczególnie tych, gdzie mnie możemy zabrać ze sobą zbyt dużego bagażu. Przemieszczając się po mieście rowerem, często w towarzystwie syna, nie raz przekonałam się jak użyteczny może być taki ręcznik w mniejszym rozmiarze. Można nim wytrzeć dosłownie wszystko a wszelkie zabrudzenia spierają się całkowicie podczas normalnego prania w pralce.