Profesjonalny chwytak do rur

Web developer i programista

Profesjonalny chwytak do rur

Transport ponadgabarytowy, jest to jeden z najbardziej niebezpiecznych rodzajów transportu lądowego w branży ciężarowej. Aby dokonać transportu ponadgabarytowego, konieczne jest także posiadanie w tym celu odpowiedniej naczepy, która umożliwi kierowcy zarówno załadunek, jak również rozładunek towaru, który przekracza określone normy gabarytowe. Do załadunku takiego towaru, potrzebne jest także użycie niestandardowych maszyn, lecz najczęściej używany do tego celu jest dźwig.

Sprzęt przemysłowy do załadunku towaru

solidny chwytak rurowyInnowacyjne maszyny pozwalają na ich wykorzystanie do celów załadunkowych naczepy, towarów o ponadwymiarowej masie oraz wymiarach. To dzięki takiego rodzaju maszynom, naczepy zostają załadowane towarami ponadgabarytowymi, które konieczne są do przetransportowania. Niemożliwe jest w przypadku niektórych ładunków, dokonanie transportu pociągiem, lub też samolotem, dlatego też do celu transportu, wykorzystywane są pojazdy ciężarowe. Kierowcy, dokonujący transportu ładunków ponadgabarytowych, bezwzględnie muszą posiadać odpowiednie uprawnienia, do przewożenia tego typu ładunków. Konieczne jest w tym celu odbycie kursu, oraz zdanie egzaminu na prawo jazdy kategorii C+E, a także dodatkowe kursy z zakresu przewożenia ładunków wielkogabarytowych. Kierowca powinien także umieć odpowiednio załadować taki towar, a w przypadku gdy do tego zatrudniony jest inny pracownik, kierowca jest zobowiązany nadzorować załadunek. Najczęstszym towarem wielkogabarytowym są rury, które umieszczane są na części załadunkowej za pomocą dźwigu, oraz specjalnego chwytaka do rur. Solidny chwytak rurowy bezpiecznie podniesie każdą rurę, oraz umieści ją na części załadunkowej naczepy pojazdu ciężarowego. Załadunek takiego rodzaju towaru nie jest możliwy za pomocą wózków widłowych, dlatego też konieczne jest podczas dokonywania załadunku załadunku, posiadanie odpowiedniego chwytaka, wraz z certyfikatem, uprawniającym do wykorzystania chwytaka w celach załadunkowych.

Po dokonaniu już załadunku, kierowca zobowiązany jest odpowiednio przymocować rury na naczepie w taki sposób, aby nie zsunęły się one z naczepy, gdyż mogłoby to grozić bardzo poważnym w skutkach wypadkiem na drodze. Po dokonaniu już transportu, oraz dowiezieniu rur do celu, rozładunek tego towaru odbywa się w dokładnie taki sam sposób, oraz z użyciem takich samych sprzętów, jakie zostały wykorzystane do załadunku. Wówczas niezbędny okaże się chwytak do rur, a także dźwig, który bezpiecznie rozładuje naczepę pojazdu ciężarowego.