Projekty wnętrz biurowych

Web developer i programista

Projekty wnętrz biurowych

Zawód projektanta wnętrz chyba od zawsze budzi w nas pytania związane z tym, jak ta praca właściwie wygląda, co należy do zadań projektanta, a także, jakie zlecenia projektanci wnętrz realizują najczęściej. Oczywiście, projektanci wnętrz przyjmują zlecenia zarówno od klientów indywidualnych, jak i od klientów biznesowych. W przypadku klientów biznesowych, zlecenia najczęściej dotyczą zaprojektowania wnętrz biur, które mają być estetyczne i funkcjonalne.

Funkcjonalność wnętrz biur

projektant wnętrz biurJeśli pracujemy w biurze, doskonale na pewno zdajemy sobie sprawę z tego, jak zróżnicowana musi być jego przestrzeń, by pełnić funkcję reprezentatywną dla wszystkich gości, partnerów i kontrahentów, którzy się w niej pojawią, a jednocześnie być przestrzenią w pełni funkcjonalną, umożliwiającą efektywną i bezpieczną pracę. Aby możliwe było stworzenie tego typu przestrzeni przydatny często okazuje się projektant wnętrz biur i nawiązanie z nim odpowiedniej współpracy. Kiedy projektant rozpoczyna planowanie danego pomieszczenia, przede wszystkim musi dysponować konkretnymi informacjami związanymi z funkcjami, które dane miejsce ma spełniać, z zadaniami, które będą w nim wykonywane. Coraz częściej ważna jest też kwestia nastawienia firmy – zarówno do pracowników, jak i do klientów. Projektant musi wiedzieć, czy ma tworzyć przestrzeń sformalizowaną, czy też taką, która będzie cechowała się luźniejszym charakterem, stawiającym na kreatywność i nowoczesne podejście do pracownika i klienta. W tym drugim przypadku niezwykle ważne będzie zaplanowanie m.in. przestrzeni do relaksu, która bardzo często wyposażana jest przez projektanta w miękkie poduchy i fotele, które charakteryzują się intensywnymi, żywymi kolorami. Wnętrze biura musi zostać wyposażone w sprzęty, które będą optymalizowały czas pracy, umożliwiając szybkie poruszanie się pomiędzy szafkami i biurkiem, w których najczęściej przechowywane są dokumenty. Projektant rozmieszczenie poszczególnych mebli planuje w taki sposób, by wszystkie rzeczy, które będą ze sobą powiązane, znajdowały się w swoim pobliżu.

Dużym zadaniem, za które odpowiada również projektant wnętrz, jest rozplanowanie kolorystyczne pomieszczenia. Biura kojarzą się nam z określonymi kolorami, ale jeśli chcemy postawić na nowoczesność i odpowiednie warunki pracy dla naszych pracowników, projektant zaproponuje nam wnętrza utrzymane w odpowiednio nasyconych kolorach, które sprzyjać będą dobremu nastrojowi wszystkich pracowników, co będzie przekładało się na efektywność ich pracy.