Proteza górnego uzębienia

Web developer i programista

Proteza górnego uzębienia

Nie każdego z nas natura obdarzyła zębami, które posłużą mu aż do śmierci. Spora część społeczeństwa w różnym wieku zmuszona jest do skorzystania z sztucznej szczęki. Protezy zębów wykonywane w dzisiejszych czasach wyglądają bardzo naturalnie, dzięki temu jeśli ktoś nie wiem o tym, że mamy sztuczną szczękę to nie zauważy tego, że nasze zęby nie są prawdziwe. Technologia poszła tak do przodu, że szczęki są bardzo dobrze dopasowane, co pozwala na komfortowe korzystanie z protezy.

Sztuczna szczęka górna

zęby sztuczne górneWykonanie takiej protezy do bardzo zaawansowany technologicznie proces. Zęby sztuczne górne wykonuje się w ten sposób, że najpierw pobierany jest odcisk górnego dziąsła pacjenta, po to aby proteza była dopasowana w należyty sposób. Dopasowanie ma bardzo duży wpływ na komfort użytkowania i żywotność protezy. Proteza musi być tak dopasowana, aby nie uciskała użytkownika w dziąsła, nie spadała oraz nie ścierała się o nasze prawdziwe zęby ze szczęki dolnej. Po zrobieniu odcisku dziąsła, wykonywana jest forma na podstawie, której zostanie wykonana proteza. Jeśli forma jest już gotowa, zaczyna się produkcja całej protezy. Proces produkcyjny odbywa się w specjalnej fabryce z użyciem zaawansowanej technologii, dzięki temu protezy wykonane są z dbałością o najdrobniejsze szczegóły, przez to proteza wygląda jak prawdziwe zęby. Materiał użyty do produkcji, charakteryzuje się dużą wytrzymałością na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Dzięki temu możemy jeść wszystko, nawet dość twardsze rzeczy, ponieważ mamy pewność, że nasza proteza się nie skruszy podczas jedzenia. Dopasowanie sprawia, że drobinki jedzenia nie dostają się pod protezę, dzięki temu komfort użytkowania jest jeszcze większy. Po wykonaniu całej protezy jest ona oddawana pacjentowi do przymiarki, następnie wykonywane są wszystkie niezbędne poprawki. Jeśli wszystko jest już w należytym porządku, to cały proces produkcyjny się skończył. Sztuczne zęby są całkowicie gotowe, więc można je użytkować. Czyszczenie protezy odbywa się tak samo jak prawdziwych zębów.

Wykonanie takiej protezy jest uzależnione od tego jaki rodzaj protezy wybierzemy, ponieważ niektóre z protez wymagają mniejszego, a inne mniejszego nakładu pracy lekarza. Najtańszym rodzajem protezy są protezy akrylowe, ceny takich protez zaczynają się od sześciuset złotych. To jaki rodzaj protezy wybierzemy zależy tylko od nas, ponieważ różnice między typami protez są tylko estetyczne. Możemy się postarać o refundację naszej protezy, co obniży koszty jej wykonania.