Rzeczoznawca – jak wyceni nam dom?

Web developer i programista

Rzeczoznawca – jak wyceni nam dom?

Dziś trudno byłoby znaleźć osobę, która powiedziałaby, że nie potrzebny jest jej własny dom czy też jakieś mieszkanie. Raczej każdy z nas chciałby mieć swoje własne cztery kąty, w których można odpocząć i spędzić spokojnie czas z rodziną. Z tego względu wiele osób decyduje się na to, aby pobudować swój własny dom od podstaw. Jednak rozpoczęcie budowy i jej zakończenie to dwa etapy, które dzieli naprawdę sporo czasu. Pomiędzy nimi naprawdę wiele może się zmienić i ktoś może stwierdzić, że w gruncie rzeczy jednak chce się pozbyć domu, który już zaczął budować. Jak wówczas wycenia się tego typu nieruchomości?

Wycenianie rozpoczętej budowy

wycena domu w budowieGdy chcemy sprzedać gotowy już dom czy też mieszkanie, to dużo łatwiej jest nam dokonać jakiejś wyceny. Możemy bowiem sprawdzić, ile kosztują podobne nieruchomości w naszej okolicy. Co jednak zrobić, gdy budowa dopiero jest na pewnym etapie a my już wiemy, że chcielibyśmy się jej pozbyć? To zdecydowanie trudniejsze zadanie. Oczywiście wycena domu w budowie również jest możliwa dlatego nie powinniśmy wychodzić z założenia, że nie uda nam się jej sprzedać. Musimy jednak mieć na względzie to, aby zatrudnić do tego specjalistę. Taka osoba pomoże nam przede wszystkim dokonać rzetelnej wyceny i realnie zaproponować cenę. Dziś nieruchomości mają bardzo wysokie ceny i bez wątpienia jest to czas, gdy naprawdę warto je sprzedawać. Warto jednak uzmysłowić sobie fakt, że mimo wszystko ludzie nadal szukają dobrych okazji cenowych. Starają się wynajdywać dobre opcje, ponieważ mimo wszystko najczęściej nieruchomość jest po prostu kredytowana. Z tego względu warto powstrzymywać się od ustalania nierealnych stawek. Bardzo szybko bowiem przekonamy się o tym, że za taką cenę i tak nam nikt tego nie kupi. Lepiej jest zatem ustalić niższą stawkę, w oparciu o opinię rzeczoznawcy. Pod uwagę taka osoba weźmie jakość wykonania budowy, użyte materiały, wielkość działki itp. Wycena zatem będzie rzetelna i wysokojakościowa. Nie musimy się martwić o to, że rzeczoznawca w jakiś sposób zaniży wartość naszej nieruchomości.

Decyzja o sprzedaży nieruchomości może pojawić się nagle. Zazwyczaj wtedy chcemy jak najszybciej pozbyć się nieruchomości. Nie chcemy jednak być również na niej stratni, dlatego musi zostać ona odpowiednio wyceniona. W jaki sposób? Oczywiście najlepiej by wykonał to dla nas rzeczoznawca. Taka osoba świetnie zna się na rynku, wie co należy wziąć pod uwagę i jaka cena jest realna w tym wypadku. To na pewno pomoże nam szybciej sprzedać nieruchomość.