Skuteczne pessary ginekologiczne

Web developer i programista

Skuteczne pessary ginekologiczne

Niewydolność szyjki macicy może powodować przedwczesny poród, co często wiąże się z jej rozpulchnieniem oraz skróceniem. Jest to jedna z najczęstszych przyczyn poronień, z tego powodu dolegliwość ta powinna być szczegółowo diagnozowana na podstawie badań ginekologicznych oraz USG. Z tego właśnie powodu warto dowiedzieć się nieco więcej na temat tego, kogo może dotyczyć problem niewydolności macicy. Czy rzeczywiście pessar ginekologiczny może pomóc poradzić sobie z tym problemem w przypadku ciąży?

Korzyści wynikające ze stosowania pessarów ginekologicznych

pessar ginekologicznyProblem niewydolności szyjki macicy może dotykać osób z wadami wrodzonymi oraz zaburzeniami hormonalnymi. Tyczy się to także niewłaściwej produkcji kolagenu albo elastyny. W takich przypadkach szyjka macicy jest zbudowana głównie z włókien mięśniowych, co powoduje, że jest mało elastyczna. Oprócz tego przyczyną mogą być wcześniejsze poronienia albo aborcje, a tak ze zbyt intensywny tryb życia przyszłej mamy. Lekarze zalecają osobom z problemami z niewydolnością szyjki macicy sporo odpoczynku oraz leżący tryb życia. Warto wykorzystać dobry jakościowo pessar ginekologiczny. Przydatna jest także wiedza odnośnie tego, jakie są objawy niewydolności szyjki macicy. Pierwszą z nich będzie pojawianie się brunatnego plamienia, czyli drobnych i nieprawidłowych krwawień z dróg rodnych. Kolejnym objawem będzie ucisk w podbrzuszu, w okolicy spojenia łonowego, a także zbyt duża ilość wydzieliny z pochwy. Pessary położnicze pozwala ją na zniwelowanie zagrożenia dotyczącego utrzymania ciąży. Oprócz problemów z niewydolnością macicy, pessary ginekologiczne sprawdzają się także w przypadku wypadania macicy, które dotyka wiele kobiet w różnym wieku. Często kobiety bagatelizują pojawiające się objawy i jednocześnie odkładają wizytę u specjalisty. Niestety takie działanie jest bardzo niekorzystne. Szybka reakcja umożliwia bowiem uniknięcie bardziej inwazyjnych metod leczenia, a zamiast tego zastosowanie na przykład pessarów, które są nieinwazyjne i umożliwiają normalne funkcjonowanie.

Trzecim powodem stosowania pessarów jest wysiłkowe nietrzymanie moczu, które dotyczy nawet 36% kobiet w wieku rozrodczym. Może być ono spowodowane nadmierną ruchomością szyi pęcherza moczowego bądź niewydolnością mięśni zwieraczy. Problem ten większość osób postrzega jako wstydliwy. Warto jednak jak najszybciej udać się do specjalisty w celu ustalenia sposobu leczenia. Szczególnie dobre efekty może dawać pessaroterapia, która staje się stopniowo coraz popularniejsza i powszechniej stosowana.