Spacery w trójwymiarze

Web developer i programista

Spacery w trójwymiarze

Postanowiliśmy kupić nowe mieszkanie. Już od dawna było to naszym celem, jednak cały czas nie mieliśmy wystarczających możliwości finansowych. W końcu jednak nadszedł ten moment, kiedy mogliśmy sobie pozwolić na zakup nowego mieszkania. I tu pojawił się problem – nałożona na wszystkich obywateli kwarantanna i utrudnione w związku z tym oglądanie potencjalnych mieszkań i domów. Byliśmy załamani, jednak pocieszaliśmy się faktem, że to na pewno szybko przejdzie i wszystko wróci do normy. Sytuacja jednak się przedłużała.

Trójwymiarowe zwiedzanie mieszkań i domów

spacery 3d po domuNa szczęście branża nieruchomości bardzo szybko zaradziła temu problemowi i coraz bardziej popularne zaczęły być spacery 3D po domu. W ten sposób można sobie było bardzo wygodnie i dokładnie obejrzeć mieszkanie bez narażania się na kontakt z wirusem. Można było zrobić to bez wychodzenia z domu, więc było to naprawdę bardzo komfortowe. Dzięki takim wirtualnym spacerom udało nam się obejrzeć całkiem dużo mieszkań i zdecydować się na zakup tego, które najbardziej nam się spodobało. Oczywiście nie będę twierdzić, że wirtualny spacer po nieruchomości to to samo, co wizyta i oglądanie go na żywo, jednak muszę przyznać, że całkiem dobrze się sprawdził w naszym wypadku i pozwolił na wybór i zakup odpowiedniego lokum. Kiedy już zobaczyliśmy nasze mieszkanie na żywo, wyglądało zupełnie tak, jak się tego spodziewaliśmy po odbytym spacerze. Muszę przyznać, że takie wirtualne spacery zrobione są naprawdę bardzo profesjonalnie i pozwalają na bardzo dokładne zapoznanie się z mieszkaniem czy też innym obiektem. Zapewne także dla agentów nieruchomości takie spaceru również muszą być bardzo wygodne, ponieważ oni mogą w ten sposób prezentować potencjalnym nabywcom dom czy mieszkanie bez wychodzenia z domu. Praca zdalna staje się jednak coraz bardziej popularna i ogarnia nawet takie dziedziny życia, po jakich kiedyś ciężko byłoby się tego spodziewać. Nigdy bym się bowiem nie spodziewała, ze kupię mieszkanie, które obejrzałam jedynie wirtualnie.

Ze względu na panującą obecnie sytuację wiele branż musiało się przystosować do nowych warunków. Na przykład w branży nieruchomości, która została mocno dotknięta przez kwarantannę, pojawiły się zupełnie nowe sposoby oglądania nieruchomości. Są to mianowicie wirtualne spacery w trójwymiarze, które pozwalają bardzo dokładnie obejrzeć nieruchomość na sprzedaż i na tej podstawie podjąć tę jakże ważną decyzję o zakupie nowego mieszkania lub domu. Jest to bardzo dobre rozwiązanie na obecne czasy.