Sposoby na dziecięcą kolkę

Web developer i programista

Sposoby na dziecięcą kolkę

Gdy nasz maluch ma częste kolki na pewno się niepokoimy. Niektórzy rodzice od razu podają specjalne środki apteczne zapobiegające kolce. Oczywiście, działają one niemal natychmiast, a rodzic niewiele musi zrobić. Warto jednak zaznaczyć, iż jest wiele skutecznych metod, które nie wymagają podawania dziecku leków. W ten sposób zadbamy o zdrowie naszego dziecka, a przy tym spędzimy z nim więcej czasu dając mu poczucie bezpieczeństwa oraz bliskości. To bardzo ważne, gdy nasze dziecko cierpi, abyśmy byli przy nim i pomagali mu jak umiemy.

Proste sposoby na uciążliwe kolki noworodka

dobre sposoby na kolki u noworodkówDziecko nie zawsze potrafi dobrze jeść z butelki albo piersi matki. Często pochłania przy tym bardzo dużo powietrza, przez co mogą wystąpić kolki. Aby im zapobiec warto zwracać uwagę na to, w jaki sposób maluch je oraz czy butelka nie przepuszcza zbyt dużo powietrza do ust malca. Warto też kontrolować to czy dziecku się odbija po spożytym posiłku. Jeśli jednak problem ten występuje warto znać dobre sposoby na kolki u noworodków. Przede wszystkim opierają się one na bliskości rodzica z dzieckiem. To najważniejszy element, gdyż dziecko się wtedy wycisza. Płacz powoduje dodatkowe skurcze, czyli ból. Dlatego rodzic nie może się stresować, ponieważ noworodki potrafią wyczuwać negatywne emocje rodzica i płakać przez to mocniej. Kolejnym etapem będzie przejście do pokoju, w którym dziecko będzie mieć ciszę i spokój. Zlikwidujmy wszelkie źródła dźwięku oraz nagłego światła. Warto przygotować dziecku ciepły kompres albo termofor. W końcu ciepło jest doskonałym środkiem rozkurczającym. Wielu rodziców radzi też, aby ułożyć dziecko na plecach, po czym pomasować brzuszek zgodnie z ruchem wskazówek zegara albo podkurczyć jego nogi do brzucha. Ciekawym pomysłem jest też podanie dziecku naparu z kopra włoskiego. Może go pić tez matka karmiąca piersią, gdyż doskonale wpływa na jakość mleka. Jeśli metody te zawiodą dopiero podawajmy farmakologiczne leki. Zadbajmy o to, aby zawsze miały aktualną datę ważności i był w domu.

Zadbanie o to, aby dziecko szybko i jak najmniej boleśnie przechodziło kolki powinno być zadaniem priorytetowym dla rodzica. Warto przy tym wykorzystywać stare i domowe sposoby, z których korzystały od dawien dawna nasze babcie oraz matki. Są one najbardziej skuteczne, a przy okazji zapewniają bliskość z potomstwem. Dzięki temu w wielu przypadkach bardzo szybko pozbędziemy się problematycznej kolki. Gdy jednak nie dadzą radę te metody skorzystajmy z leku aptecznego, aby mu ulżyć w bólu.