Sprawdzone foteliki samochodowe

Web developer i programista

Sprawdzone foteliki samochodowe

Każdy rodzic w momencie zakupu samochodu, zastanawia się w jakim foteliku wozić dziecko, ponieważ na rynku jest ich duży wybór. Każdy producent zachęca do kupna swojego produktu, ale nie każdy jest taki sam. Żeby kupić odpowiedni model fotelika samochodowego, musimy określić w jakim wieku jest nasze dziecko, ile waży i ile ma wzrostu i czy chcemy za paręnaście miesięcy kupować nowy fotelik, czy chcemy kupić jeden, który będzie służył przez kilka lat.

Jakiej firmy kupić fotelik samochodowy dla dziecka?

foteliki samochodowe naniaObecnie dzieci, które nie mają jeszcze przynajmniej stu dwudziestu centymetrów wysokości, trzeba przewozić w dopasowanych fotelikach samochodowych. Ponieważ są one za małe żeby jeździć na tylnym siedzeniu, to muszą być przypięte w swoich fotelikach pasami bezpieczeństwa. Jedną z najlepszych firm na rynku, która produkuje doskonałej jakości foteliki samochodowe, jest francuska firma Nania. Jej produkty są sprzedawane we wszystkich krajach Uniii Europejskiej i posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty oraz uzyskały ocenę trzech punktów w testach bezpieczeństwa ADAC. Foteliki samochodowe Nania kupimy w każdym sklepie z artykułami dla małych dzieci. Wszystkie modele pasują do samochodów, które mają na tylnych siedzeniach pasy bezpieczeństwa, którymi się je przypina. Najpopularniejszy jest fotelik dla dziecka o wadze od dziewięciu do trzydziestu sześciu kilogramów, gdyż posiada demontowane oparcie, regulowany zagłówek i boki, dzięki czemu fotelik rośnie razem z dzieckiem. Jego szkielet i obudowa są wykonane z odpornego tworzywa PEHD, które pozytywnie przeszło testy zderzeniowe. Zagłówek możemy podnieść, lub obniżyć, albo wysunąć do przodu i tyłu, aby jeszcze lepiej podtrzymywać główkę dziecka. Całe siedzisko jest pokryte miękką tapicerką redukcyjną, która zwiększa komfort jazdy. Boki fotelika samochodowego posiadają system ochrony przed bocznymi uderzeniami, przez co dziecko jest doskonale chronione z każdej strony. Pięciostopniowe pasy bezpieczeństwa, zapewniają dokładne zapięcie dziecka.

Fotelik, w którym jeździ nasze dziecko musi być przede wszystkim bezpieczny i chronić go powinien przed wszelkimi zagrożeniami. Aby tak mogło być, to trzeba go stabilnie zamontować na tylnym siedzeniu pasami i dokładnie przypiąć do siedziska. Maluch nie może mieć luźnych pasów, gdyż w razie mocniejszego szarpnięcia może z niego wypaść i zrobić sobie krzywdę. Waga całego fotelika, to zaledwie niecałe pięć i pół kilograma, a więc jest lekki. W razie potrzeby łatwo go zdemontować i schować.