Sprawdzone lampy na owady

Web developer i programista

Sprawdzone lampy na owady

 

Nie da się ukryć, że owady w mieszkaniach bywają bardzo irytujące. W szczególności tyczyć się to może komarów, które są żądne naszej krwi. Z reguły staramy się jakoś z tymi owadami walczyć ale efekty tej walki bywają różne. Najczęściej stosujemy różne środki chemiczne, których efektywność jest na dość niskim poziomie. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem może być zainwestowanie w lampę owadobójczą, która skutecznie wabi i eliminuje najróżniejsze owady. 

Najlepsze pułapki na owady

lampa owadobójcza - opinieKomary są owadami, które żywią się krwią różnych organizmów. Gdy tylko dostaną się one do naszego domu to  z pewnością będą tylko wyczekiwać na chwilę naszej nieuwagi. Koniecznie trzeba więc z takimi owadami walczyć. Możemy robić to na wiele sposobów. Jednym z tych, które można zaliczyć do bardziej skutecznych jest korzystanie z urządzenia jakim jest nowoczesna lampa owadobójcza – opinie na temat takich urządzeń są z reguły tylko pozytywne. Zasada działania takich lamp jest stosunkowo prosta ale jednocześnie w tej prostocie tkwi siła. Otóż w lampach tych kluczowym elementem jest świetlówką, która generuje promieniowanie ultrafioletowe. Dzięki niemu owady są bardzo szybko wabione do urządzenia. Jednak samym promieniowaniem nie da się takich owadów zabić. W związku z tym konieczne jest stosowanie dodatkowych podzespołów. Najczęściej spotykaną lampą owadobójczą jest ta, która zabija owady przy użyciu napięcia elektrycznego. Najprostsze wersje takich lamp są w stanie zabijać insekty napięciem o wartości 1500V. Natomiast niektóre z lamp owadobójczych stosowanych w różnych zakładach produkcyjnych mogą generować napięcie równe 5000V. Pod tak dużym napięciem nie będzie w stanie wytrzymać nie tylko komar ale również i owady o znacznie większych gabarytach. Lampy owadobójcze występują również w podobnej wersji gdzie jednak zamiast siatki pod napięciem stosowany jest lep, do którego owady się przyklejają. Takie lampy również są bardzo skuteczne ale należy pamiętać o systematycznej wymianie wkładów, do których owady się przyklejają.

Ogólnie rzecz biorąc lampy owadobójcze to urządzenia, na które zdecydowanie warto zwrócić uwagę jeśli zależy Państwu na tym by zwalczać insekty szybko i skutecznie. Dodatkowo stosując takie urządzenia nie będziemy musieli praktycznie nic robić poza uruchomieniem takiego sprzętu. Początkowo wspomniane lampy były stosowane głównie w zakładach przemysłowych. Z biegiem czasu zaczęto produkować również wersje o mniejszych gabarytach, które są przeznaczone do użytku domowego.