Sprawne wyciszanie pokoi mieszkalnych

Web developer i programista

Sprawne wyciszanie pokoi mieszkalnych

Mieszkania w blokach nie zawsze bywają tak dobrze wyciszone, jakbyśmy sobie tego życzyli w szczególności, gdy mówimy o starym budownictwie, gdzie bywa, że zza ściany u sąsiadów słychać nawet czyjeś kichnięcie. To nie sprawia, że czujemy się w pełni komfortowo oraz mamy możliwość zachować swoją prywatność. Taki stan rzeczy na szczęście możemy łatwo zmienić.

Jak wyciszyć mieszkanie?

wyciszenie akustyczne pokojuCienkie ściany w blokach to najczęściej problem starego budownictwa, aczkolwiek niestety może zdarzyć się i tak, że w nowych blokach również spotkamy się z podobnymi problemami. Jest to niezwykle dokuczliwa sprawa zwłaszcza, gdy wracamy po ciężkim dniu pracy do domu i jedyne o czym wówczas marzymy to relaks w błogiej ciszy i spokoju. Wielu z nas pracuje w miejscach, gdzie jest głośno, więc nic dziwnego, że cisza zaczyna być dla nas na wagę złota. Jeżeli mieszkamy w bloku, który jeszcze na etapie jego budowania nie został odpowiednio wygłuszony nie oznacza to, że nie mamy jak temu zaradzić. Wyciszenie akustyczne pokoju czy też całego mieszkania jest możliwe dzięki różnym nowoczesnym rozwiązaniom. Najczęściej spotykanym tego typu rozwiązaniem są panele akustyczne, które montuje się na ścianach. Występują one w wielu rodzajach pod względem materiałów z jakich są tworzone, a także w różnorakich kolorach i stylach dzięki czemu mamy możliwość dopasowania paneli tak, aby dobrze wpisały się w wystrój naszego mieszkania. Panele akustyczne prezentują się niezwykle nowocześnie toteż mogą również dać świetny efekt wizualny. Najczęściej spotyka się takie panele w wersji drewnianej oraz korkowej. Oprócz ścian możemy także wygłuszyć zarówno naszą podłogę, jak i sufit. W przypadku podłogi dobrym rozwiązaniem jest położenie tradycyjnych paneli na piankę wygłuszającą, a jeżeli nie chcemy inwestować w to większych pieniędzy wówczas wystarczą chociażby puchate dywany. W przypadku sufitu z kolei najlepszym rozwiązaniem będzie zamontowanie sufitu podwieszanego.

Wszystkie te trzy sposoby sprawia, że nasze mieszkanie będzie świetnie wygłuszone akustycznie co oznacza, że nie tylko sąsiedzi nie będą słyszeli nas, ale również my nie będziemy słyszeli sąsiadów. Często też rodzice decydują się na wyciszenie pokoju swojego dziecka, aby miało ono spokojny sen. W takich sytuacjach, gdy nie zależy nam na silnym wyciszeniu możemy zainwestować w tapety do pokoju naszego dziecka, których chropowaty materiał z jakiego są wykonane delikatnie absorbuje dźwięk. To rozwiązanie jest polecane w przypadku pokoi, które nie graniczą ze ścianami sąsiadów.