Sprzęt do rejsu jachtem

Web developer i programista

Sprzęt do rejsu jachtem

Wyprawy na morze były bardziej wymagającym sposobem spędzania wolnego czasu niż komukolwiek nieobeznanemu się wydawało. Były również o wiele bardziej niebezpieczne, i tak jak eskapady survivalowe, wymagały bardzo porządnego przygotowania i wyposażenia. Sprzęt jachtowy był przeznaczony zarówno do podniesienia wygody podczas rejsu, jak i do pomocy podczas jakichkolwiek zdarzeń, czy to awarii, czy też złej pogody.

Niezbędne wyposażenie do podróży morskiej

niezbędne akcesoria jachtoweMarynarze, weterani morza i osoby które wzięły udział w wielu rejsach wcale nie dziwiły się na widok ogromnej ilości ekwipunku, jaki kapitanowie jachtów zabierali na pokład. Rodzaj i ilość sprzętu była zależna oczywiście od konkretnej osoby, i podczas gdy wielu kapitanów preferowało zabierać ze sobą tylko najbardziej niezbędne akcesoria jachtowe, inni woleli być przygotowani na każdą ewentualność. Kamizelki ratunkowe były bodaj najbardziej podstawowym i niezastąpionym elementem ekwipunku, i choć podstawowe modele widziane niemal wszędzie gdzie osoby nieobeznane miały styczność z wodą były w zupełności wystarczające, wielu weteranów morza preferowało nowsze, bardziej zaawansowane modele. Takie kamizelki były nie tylko wygodniejsze, nie krępując ruchu podczas pływania, były również pokryte warstwą farby, barwiącą wodę wokół osoby na jaskrawy kolor, widoczny z ogromnych odległości, co pomagało ekipom ratowniczym odnalezienie człowieka w wodzie podczas wypadków. Nóż był nieocenioną pomocą podczas każdego rejsu, sprawując się świetnie zarówno jako narzędzie, jak i pomoc podczas wszelkiego rodzaju awarii. Porządny wodoodporny nóż z nierdzewnego stopu metali był używany do tylu zadań, iż samo ich wymienienie zajmowało kilkanaście minut. Sprzęt do komunikacji był kolejnym elementem wyposażenia, oprócz nawigacji satelitarnej, bez którego żaden zaprawiony marynarz nie wybierał się w dłuższy rejs. Urządzenia radiowe stosowane na łodziach i jachtach miały bowiem ogromny zasięg, i pozwalały na wezwanie pomocy w razie jakiegokolwiek wypadku na morzu.

Działały one również we wszystkich zakresach używanych w żegludze, więc mogły być stosowane w każdym miejscu na morzu, niezależnie od państwa i wymagań jakie stawiało urządzeniom radiowym. Nawigacja, za to, pomagała w wyznaczaniu kursu, i w połączeniu z nowoczesnymi urządzeniami nawigacyjnymi, całkowicie eliminowała problem zgubienia się na morzu. Wielu kapitanów zabierało również mnóstwo sprzętu ułatwiającego spędzanie czasu na morzu, takiego jak wodoodporne kuchenki do przygotowania posiłków.