Szybkie przyciemnianie szyb

Web developer i programista

Szybkie przyciemnianie szyb

Nowoczesne przyciemniane szyb cieszy się coraz większą popularnością. Dzięki tej formie tuningu auto lepiej się prezentuje, wyróżnia się spośród innych pojazdów na drodze i nabiera sportowego charakteru. Do niedawna ciemne szyby spotykaliśmy tylko w wysokiej klasy limuzynach, a także w autach sportowych o agresywnych kształtach. Dziś tego rodzaju ulepszenia są powszechnie stosowane w pojazdach każdej kategorii. Spotkamy je w autach rodzinnych, miejskich, terenowych i dostawczych.

Metody przyciemniania szyb

profesjonalne przyciemnianie szyb w gliwicachKierowcy, którzy decydują się na przyciemnianie szyb w samochodzie powinni zwrócić uwagę na stopień przepuszczalności światła przez zaciemniającą folię. To parametr, który określa jaki procent światła padającego na szybę dostanie się do środka auta. W zależności od producenta, taka folia może nam posłużyć od pięciu do nawet dwunastu lat. Najczęściej są one wykonane z poliestru, choć są także spotykane folie ceramiczne, które charakteryzują się dłuższą żywotnością. Na rynku dostępne są folie o różnym przyciemniania, dzięki czemu mamy możliwość zmiany ustawień stopnia zaciemnienia pojazdu. Folię możemy nałożyć samodzielnie. Nie jest to jednak łatwa czynność i lepiej ją zlecić profesjonalistom. Najwięcej problemów z montażem sprawiają tylne szyby, które najczęściej są wypukłe. Folię montuje się wewnątrz pojazdu, co chroni je przed zarysowaniami, uszkodzeniem podczas skrobania szyb zimą i szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych. Folię najlepiej nakleja się na zdemontowane szyby – pozwala to na pokrycie całej powierzchni szkła. Profesjonalne przyciemnianie szyb w Gliwicach można wykonać na dwa sposoby. Drugą droższą metodą jest tak zwana metoda piecowa. Polega ona na nałożeniu na powierzchnię szyby tlenku tytanu, a następnie poddaniu jej obróbce termicznej w specjalnym piecu. Ten sposób jest najbardziej trwałym zabiegiem i zapewnia najlepsze efekty wizualne. Daje to możliwość swobodnej zmiany ustawień stopnia przyciemnienia szyby. W Polsce działa wiele zakładów specjalizujących się w takich usługach.

Przepisy zabraniają przyciemniania szyby przedniej czołowej oraz bocznych przednich wprowadzając minimalną przepuszczalność światła (szyba czołowa – przepuszczalność nie niższa niż 75%, potwierdzona homologacją; szyby boczne – nie mniej niż 70% przepuszczalności, potwierdzona homologacją). Można natomiast przyciemnić pozostałe szyby, lecz tylko pod warunkiem, że samochód jest wyposażony w dwa lusterka zewnętrzne – lewe i prawe. Dobrze jest mieć przy sobie zaświadczenie, że folie spełniają odpowiednie normy.