Tania tkanina lniana

Web developer i programista

Tania tkanina lniana

W przyszłym miesiącu odbędą się chrzciny córeczki mojego brata. Mój kochany brat właśnie mnie wybrał na chrzestną, czym jestem naprawdę zaszczycona, bo jest to dla mnie ogromne wyróżnienie. Zaproponowana mi rolę potraktowałam bardzo poważnie i już zabrałam się do wypełniania wszystkich obowiązków chrzestnej. Planuję kupić jej wspaniały, pamiątkowy prezent w postaci złotego łańcuszka z krzyżykiem, przy czym łańcuszek na pewno nie będzie należał do najcieńszych. Zaproponowałam także, że zorganizuję dla małej ubranko na chrzciny.

Len ze sklepu

tani len - tkanina ze sklepuPiszę zorganizuję, ponieważ planuję sama je uszyć. Kiedy moja córka miała chrzciny, pamiętam, że długo szukałam odpowiedniego stroju, nic bowiem mi się nie podobało. W końcu jednak znalazłam piękny lniany komplecik, który bardzo pozytywnie wyróżniał się na tle wszystkich satynowych tandetnych ubranek (no, może tylko te z bardzo wysokiej półki były jeszcze akceptowalne, ale cena jednak nie dla mnie). Postanowiłam, że właśnie coś podobnego uszyję dla moje kochanej chrześnicy. Ustaliłam z jej rodzicami, czy się zgadzają na taki plan, a po ich akceptacji przystąpiłam do pracy. Zaczęłam rozglądać się po sklepach w poszukiwaniu materiału i znalazłam tani len – tkanina ze sklepu, który znajdował się w okolicy mojego domu okazała się doskonała. Wybrałam cienki materiał w białym odcieniu. Z niego planuję uszyć lniany kapelutek i piękną lnianą sukieneczkę z falbankami. Moja malutka chrześnica będzie w tym komplecie wyglądać bardzo stylowo i na pewno będzie on bardzo wygodny dla jej delikatnego ciałka. Len w końcu jest naturalną tkaniną, czyli tym, co jest najlepsze dla delikatnej skóry małego dziecka. Bedę tylko musiała sukieneczkę i kapelusik uprać kilka razy przed użyciem, aby len utracił swa sztywność. Len właśnie posiada taką właściwość, że z początku jest dość twardy i sztywny, jednak w miarę prania nie niszczy się, tylko staje się coraz bardziej miękki i delikatny. Z tego względu, ale nie tylko z tego, len jest moim ulubionym materiałem na ubrania. Pozą ta właściwością posiada jeszcze szereg innych niezwykłych właściwości.

Len dobrze się nosi, więc jest idealny na strój na chrzciny dla maluszka. Dobrze się również sprawdzi jako materiał na letnie sukienki, koszule czy spodnie. Posiada naturalne właściwości termodynamiczne, dzięki czemu doskonale nosi się go w lecie. Poza tym jest to jednak tkanina naturalna, a ta jego cecha z pewnością nie jest obojętna dla nikogo, kto dba o swoje ciało oraz zdrowie. Len jest dobry na wszystko.