Tanie filamenty do wydruków trójwymiarowych

Web developer i programista

Tanie filamenty do wydruków trójwymiarowych

Wydruk trójwymiarowy był świetnym zamiennikiem odlewów z tworzyw sztucznych, zwłaszcza jeśli potrzebne były niewielkie ilości elementów tworzonych na zamówienie, lub też części zamiennych do modeli czy figurek kolekcjonerskich które wyszły z produkcji. Sklepy z grami planszowymi równie często wykorzystywały taki wydruk do zapełniania braków zgubionych lub uszkodzonych elementów gier służących do demonstracji. Był to bardzo dobry sposób na naprawienie wybrakowanych pozycji, więc niedługo po otwarciu również zaczęliśmy ten sposób wprowadzać w życie.

Tani filament do podstawowego wydruku trójwymiarowego

tani filament do drukarki 3dWydruki mało szczegółowych kształtów były bardziej opłacalne niż tworzenie szczegółowych i skomplikowanych projektów, głównie dlatego iż żaden dedykowany filament nie był wymagany by osiągnąć zamierzony efekt. Proste kształty, takie jak piony do gier planszowych, można było z powodzeniem drukować za pomocą podstawowej odmiany filamentu, który był dość podobny po zastygnięciu do standardowego tworzywa sztucznego, z którego takowe elementy odlewano. Co prawda nie nadawał się zbyt dobrze do tworzenia kształtów z dużymi ilościami detali, aczkolwiek można było użyć go do szybkiego wypełnienia wszelkich braków jakie mogły z czasem powstać. Z tego powodu, zużycie filamentu w naszym sklepie było dość duże, a wydatki na podstawowy filament piętrzyły się do tego stopnia, iż w końcu zaczęliśmy szukać alternatyw. Droższe i bardziej precyzyjne filamenty nie były nam potrzebne, i w naszych warunkach nie sprawdzałyby się zbyt dobrze, będąc jednocześnie zdecydowanie kosztownym zakupem. Potrzebny nam tani filament do drukarki 3d znaleźliśmy w końcu w jednej z hurtowni internetowych, sprzedających elementy do drukarek, filamenty i oprogramowanie.

Owy filament był idealny do naszych potrzeb, przede wszystkim dlatego iż sprzedawany był w ilości hurtowej, choć duże opakowania były o wiele tańsze niż identyczna ilość mniejszej pojemności filamentów, więc był to bardzo atrakcyjny zakup, zwłaszcza dla osób które potrzebowały dużych ilości filamentów do wydruków o niewielu szczegółach. Filament ten był nieco wyższej jakości niż odmiana dodawana do drukarek trójwymiarowych fabrycznie, pozwalając na wydruk kształtów o większej wytrzymałości i mniejszej podatności na uszkodzenia. Mimo iż była to dość podstawowa odmiana, filament ten był również mniej podatny na zlewanie się w trakcie druku, nie tylko pozwalając na stworzenie dokładniejszego kształtu, ale również o wiele mniejsze zużycie samego filamentu.