Telefon noszę zawsze w obudowie

Web developer i programista

Telefon noszę zawsze w obudowie

 

Odkąd tylko dostałem swój pierwszy telefon komórkowy to zawsze noszę te małe urządzenia w odpowiednich obudowach. A pamiętam telefony, które wyglądały jak niewielkich rozmiarów cegły. Chcąc je ochronić przed rozbiciem trzeba było jeszcze powiększać ich rozmiar bardzo grubymi obudowami lub etui. Dzisiejsze telefony to już zupełnie coś innego. Nie mniej i tak używam cały czas właściwej obudowy dla swojego modelu telefonu. Tak jest po prostu bezpieczniej.

Dzisiaj obudowy to zabezpieczenie i ozdoba telefonu

obudowa case na telefonCzasy się bardzo zmieniły od momentu, w którym uruchomiłem swoją pierwszą wielką komórkę. Dzisiaj telefony nazywamy smartfonami, a ich możliwości zbliżone są raczej do tych, które posiadają komputery. Wprost nie do uwierzenia jest też liczba używanych dzisiaj telefonów komórkowych. Jest ich ponoć w naszym kraju ponad dwukrotnie więcej, aniżeli dorosłych mieszkańców. Ja w każdym razie mam tylko jeden telefon, który służy mi do pracy i do użytku prywatnego. Mój smartfon nie należał do najtańszych, dlatego od razu zleciłem zamontowanie w nim szkła ochronnego. Oprócz tego kupiłem odpowiednie etui, które idealnie pasuje do mojego modelu telefonu. Taka obudowa case na telefon, którą kupiłem, kosztowała mnie prawie sto złotych. Jest za to bardzo wytrzymała, ponieważ zainwestowałem w taką obudowę z najwyższej półki. Muszę jednak podkreślić, że dzisiejsze obudowy to już nie są tylko zabezpieczenia telefonu przed upadkiem. Piękne casy służą również do zdobienia swojego telefonu. Im bardziej eleganckie etui tym lepiej wygląda dzisiaj smartfon, którego się używa. Ja chciałbym tylko dodać, że nie powinno się oszczędzać na obudowach do smartfonów. Jeśli nie chcemy kupować pełnych etui to można spróbować założyć na telefon same plecki. Ja też już przerabiałem takie rozwiązanie i jest ono jak najbardziej skuteczne. Plecki chronią rogi telefonu przed ubiciami, kiedy telefon nam upadnie. Natomiast takie pełne obudowy mają również walory ozdobne. Telefon w ładnej obudowie wygląda po prostu o wiele lepiej niż chociażby w zwykłych pleckach.

Jestem zwolennikiem używania etui do telefonów, ponieważ chronią one telefony przed uszkodzeniem na wypadek upadku. Wiadomo, że dzisiaj używa się drogich aparatów, o które warto jest odpowiednio zadbać. Nie mniej wcale nie jest powiedziane, że obudowa to jedynie ochrona telefonu. Można ją również wykorzystać do tego, żeby spersonalizować swój telefon. Można wyrazić siebie poprzez użycie oryginalnego etui czy obudowy. Każdy może zrobić co chce ze swoim smartfonem.